Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Нове застрашујуће претње новинару Радара Вуку Цвијићу: "Пази шта ћеш сутра да објавиш"
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

17. 12. 2025.

Аутор: Фонет Извор: Фонет

Нове застрашујуће претње новинару Радара Вуку Цвијићу: "Пази шта ћеш сутра да објавиш"

Асоцијација независних електронских медија (АНЕМ) саопштила је да је јуче око 16 сати новинар недељника Радар Вук Цвијић добио позив са непознатог броја из иностранства и упућено му је претеће упозорење поводом текста који ће данас бити објављен у том недељнику.

У позиву, како АНЕМ наводи у саопштењу, Цвијићу је речено да “пази шта ће сутра да објави” и да ће “упознати” позиваоца “уколико објави текст”.

Цвијић је казао да је све већ штампано и да сутра излази, на шта је позивач казао “онда ћеш ме упознати”.

Ова застрашујућа претња одмах је пријављена надлежном тужилаштву са ознаком “хитно”.

Цвијић је у протеклих годину дана неколико пута физички нападан на јавним местима, а ниједан од тих случајева није добио судски епилог. Некажњивост напада на Цвијића представља позив да се може слободно нападати новинар који се бави истраживачким новинарством, посебно корупцијом у врху власти и важним институцијама, оцењује АНЕМ.

Асоцијација позива надлежне институције да заштите Цвијића и редакцију Радара, да спроведу брзу и ефикасну истрагу, спрече насилнике да му угрозе живот и да му омогуће да без оваквих ометања настави да ради свој посао.

Реакција недељника Радар

Редакција недељника Радар најоштрије осуђује директну телефонску претњу коју је новинар Вук Цвијић добио због текстова које објављује.

"Позивамо институције система да хитно утврде идентитет насилника који се дрзнуо да директно прети и застрашује нашег новинара. Подсећамо тужилаштво да ниједан напад на Вука Цвијића до сада није расветљен, чак ни онај који су снимиле надзорне камере. Мучко прскање спрејом у очи новинару на задатку, напад полицајца на њега испред Правног факултета пред сведоцима и данас су у фази предистражног поступка. Да ли то значи да ова држава у ствари не жели да заштити новинаре и тако фактички постаје саучесник у њиховом угрожавању?", навели су из Радара.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси