Насловна  |  Актуелно  |  Истраживање УНС-а о убијеним и несталим новинарима на простору бивше Југославије од 1991. до 1995. године
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Истраживање УНС-а о убијеним и несталим новинарима на простору бивше Југославије од 1991. до 1995. године

Како је ратни репортер ТВ Београд Душан Тепшић (30) погинуо код Обудовца 22. новембра 1992, а његове касете са снимцима с ратишта завршиле код Хрвата

Зла судбина путника на коридору

Пред њим је била певачка каријера, рат га је направио новинарем Српског радија Петрова гора из Вргинмоста и ратним репортером Телевизије Београд.

Линк ка целом тексту...

Досије УНС-а о убијеним и несталим новинарима

Смрт на Меденој главици

Ратни репортер Радио Новог Сада и Радио Фоче, дипломирао новинарство у Сарајеву 1987, али је овим послом почео озбиљно да се бави тек кад је почео рат. Мало више од годину дана је радио као новинар

Линк ка целом тексту...

Досије УНС-а о убијеним и несталим новинарима: Милош Вуловић, новинар Радио Илиџе погинуо је 30. јануара 1993. у сарајевском насељу Азићи од гелера гранате

Смрт у братовој јакни

Школован као фоторепортер постао је новинар, а кад је почео рат одређен је на радну обавезу у Радио Илиџу која је формирана у том дрматичном времену.

Линк ка целом тексту...

УНС-ово истраживање убиства шабачке екипе РТС-а: Зорана Амиџића, Боре Петровића, Дејана Милићевића и мобилисаног Сретана Илића на Банији 1991. године (1. део)

Сви лажни Божићеви новинари и улога једног текста из «Слободног тједника» у некажњеном злочину

Да би се успоставио оквир за ову страшну причу о страдању српских новинара на ратишту у Хрватској неопходно је подсетити читаоца шта је био Слободни тједник (СТ), недељни таблоид, који је излазио у Загребу, а у ком је по убиству РТС-ове шабачке екипе објављен текст препун неистина, потписан са Јован Кубура. Тај текст садржао је два документа која су била код Амиџића када је убијен.

Линк ка целом тексту...

УНС-ово истраживање убиства шабачке екипе РТС-а: Зорана Амиџића, Боре Петровића, Дејана Милићевића и мобилисаног Сретана Илића на Банији 1991. године (2. део)

Слобода као право на стрељање или како су новинари „Слободног тједника" замрачивали слику убиства да се она никад не би развила до краја

Бела подебља коверта стигла је у породично поштанско сандуче Амиџића у Шапцу. Убијени Зоран Амиџић већ је био сахрањен. Супругу Снежану полиција је већ упозорила да би могло бити провокација, позива, чудне поште. Требало би да их обавести ако се тако нешто деси. То је и урадила.

Шта се налази у писму на ком је био исписан прималац, али не и ко шаље, први су сазнали полицајци.

Линк ка целом тексту...

УНС-ово истраживање убиства шабачке екипе РТС-а: Зорана Амиџића, Боре Петровића, Дејана Милићевића и мобилисаног Сретана Илића на Банији 1991. године (3. део)

Засједа на Банији: Ко је убио шабачке новинаре?

Девети је октобар, 1991. године. Рат у Хрватској траје већ неколико мјесеци, касарне су увелико под блокадама, а опсада Вуковара ближи се завршној фази. На банијском ратишту јединице Југословенске народне армије (ЈНА) ушле су у Петрињу. Хрватска војска, односно тада још увијек припадници Збора народне гарде (Зенге) повукли су се из града, прешли ријеку Купу и утврдили у селу Брест.

Линк ка целом тексту...

 

*

Саопштења Акције Конкурси