Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Брука, Чуме контролише већину медија у Србији?!
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

19. 06. 2014.

Аутор: Н. И. Извор: Информер

Брука, Чуме контролише већину медија у Србији?!

Сведок сарадник Љубиша Буха Чуме контролише већину медија у Србији! Обавештени извори у полицији и тиражним београдским новинама тврде да је управо Буха преко својих веза утицао да афера „Папаја“ не буде главна најава ни на једној насловној страни, осим у Информеру и „Политици“!

И заиста, ако Чуме није, ко је онда забранио медијима да раде свој посао? Како је могуће да малтене ни за кога није тема да је нарко-бос Дарко Шарић оптужио начелника УКП генерала Родољуба Миловића за узимање милионског мита?!

Неће да причају

Случајно или не, тек већина уредника београдских медија јуче је одбила да коментарише зашто је „Папаја“ за њих само споредна тема, док из новинарских удружења поручују да је питање уређивачке политике шта ће ко ставити у новине.

- Немам ништа против да се бавите оним што говори Шарић, али он нема обавезу да говори истину већ да на најбољи могући начин припреми одбрану. Полазећи од тог става уредници сами одлучују да ли ће такву причу ставити на насловну или не - наглашава Вукашин Обрадовић из НУНС, док Нино Брајовић из УНС каже да нема доказа за то да Чуме контролише медије у Србији:

- То што једни пишу о афери „Папаја“, а други не мене ни најмање не чуди. Насловне стране медија се управо разликују на основу уређивачких политика.

Професор ФПН Чедомир Чупић, на другој страни, истиче да је ненормално да сведок сарадник има утицај на српске медије.

- Ово је класична злоупотреба новинара, а Буха користи сваку прилику за личну промоцију. Претпостављам да не би смео ништа да каже да је у некој другој земљи, јер тамо заштићени сведоци ћуте и чак промене име и презиме... - оцењује Чупић.

Штити га полиција

Адвокат Боривоје Боровић наводи да су Бухини медијски наступи озбиљан показатељ да има заштиту полиције:

- Нигде у свету не постоји сличан пример где се заштићени сведок бави јавним бизнисом и има стално полицијско обезбеђење оволико дуго. Посебно је симптоматичан његов осврт на политичке прилике и криминал у новинама, а све то указује да има јака леђа у полицији.

Да се ја питам

Ђорђе Вуковић, ЦЕСИД

Није нормално да се сведок сарадник тако понаша. Његово уплитање у политичке прилике може бити и предигра за партијске манипулације.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси