Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Египат: Новинаре "ђаво довео"
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

24. 07. 2014.

Извор: Бета, Б92

Египат: Новинаре "ђаво довео"

Египатски судија у образложењу пресуде тројици новинара катарске телевизије Ал-Џазира навео је да их је "ђаво довео" да дестабилизују земљу.

 

Као главни доказ у документу на 57 страна, у који је данас Асошиејтед прес имао увид, наводе се снимци које су ти новинари направили, а на којима се чују критике власти и превирања после свргавања исламистичког председника Мухамеда Мурсија, као и интервјуи с породицама убијених у сузбијању протеста његових присталица.

Образложење пресуде је објављено месец дана пошто је судија Мухамед Шехата осудио тројицу новинара, Аустралијанца Питера Грестеа, Канађанина египатског порекла Мухамеда Фадела Фахмија и Египћанина Бахера Мухамеда на седам година затвора. 

Они су оптужени за ширење лажних информација, лажно извештавање како би приказали земљу као да је на ивици грађанског рата и за помагање Муслиманског братства у настојању да се Египат покаже као пропала држава. 

"Оптужени су користили племенит новинарски посао за разлоге ван своје сврхе, преокрећући професију која тражи истину у ону која лажира истину. Њих је довео ђаво да би злостављали ту професију и окренули њено деловања против народа", наводи се у саопштењу.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси