Вести
16. 05. 2016.
И поред пресуде ушао у Скупштину
Бојан Маринковић Бојзи (СНС),који је правоснажно осуђен на три месеца затвора, условно на годину, ускоро ће сести у одборничку клупу Скупштине Ниша!
Напредњаци Ниша указали су му поверење упркос томе што је на снази условна казна.
Законских препрека да Маринковић буде одборник нема, а казна затвора неће бити извршена уколико не изврши неко друго кривично дело у року од годину дана.
Бојан Маринковић је 22. марта 2014. године озбиљно претио новинару и уреднику “Јужних вести” Предрагу Благојевићу. Маринковић, који се представио као “Бојзи, власник локалног фудбалског клуба”, позвао је телефоном Благојевића и “упозорио” га да више не пише о директору “Водовода” Дејану Андрејевићу и његовим сарадницима. Благојевић каже да се на овај начин стимулише бахато понашање.
- Оваквим поступцима политичари не само да релативизују одговорност за озбиљна кривична дела, а не за “пре-
кршаје” како каже Перишић, већ се на врло директан начин охрабрују сви остали да слободно прете и нападају новинаре. Новинари нису бели медведи, већ би грађани требало да схвате да су они гласници, да су ту да информишу грађане. Претња новинару је претња свима који читају његове текстове - каже Благојевић за “Блиц”. Шеф изборног штаба СНС, градоначелник Ниша Зоран Перишић је након доношења правоснажне судске одлуке рекао да је Маринковић направио “прекршај”, али да није било разлога да се не нађе на градској листи.
- Господин Маринковић је испунио све законске услове да буде на листи кандидата за одборнике Скупштине града. Он је грехе окајао тиме што је прошао суђење и добио казну. Људи су за много теже прекршаје били касније враћени у заједницу, не видим због чега господин Маринковић не би могао рекао је Перишић.
Извор из нишког СНС каже да се нада да ће после седнице Председништва крајем маја доћи до промена и да ће појединци сносити одговорност за понашање. - Жао ми је што ово морам да кажем, али у нишком СНСу многи су награђени за бахато понашање. Рецимо, директор “Водовода” Дејан Андрејевић након свих афера није сакционисан већ је остао директор па му се смеши и боља позиција, затим Братимир Васиљевић који је имао аферу са струјом награђен је кандидатуром за председника општине Пантелеј, па ме и ово не изненађује - каже наш саговорник.
Бојан Маринковић признаје да је погрешио “и да је у питању била исхитрена реакција”.
- Кажњен сам за своју непромишљеност и исхитреност. У Скупштини ћу се залагати за добробит свих грађана Ниша и марљивим радом показаћу да је то што сам учинио била само једна емотивна реакција - рекао је Маринковић за “Блиц”.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.