Вести
13. 12. 2016.
Радио Суботица опстао после приватизације
Нови власник Радио Суботица предузеће VTV ComNet наставиће да производи програм, на српском, али и језицима националних мањина у Суботици. За РТВ власник VTV ComNet Владан Стефановић објашњава да им је циљ да консолидују пословање, али и да очувају Радио Суботицу на начин као што је радила док је била јавно предузеће.
Новинар, Имре Тот не крије своје задовољство што ће Радио Суботица наставити да производи програм и на језицима националних мањина. Реч је о радију који има традицију дугу од неколико деценија и програм је престао да емитује крајем октобра 2015.године.
"Али ако гледамо да су многе радио станице у Војводини тотално угашене које су правиле програм на језицима националних мањина.То је јако добра ствар што радио Суботица опстаје и мени је то веома драго. Међутим, ту морам да истакнем одговорност Националних савета", каже он.
Осморо радника који су били власници Радио Суботице своје акције су продали предузећу VTV ComNet. Након две неуспешне приватизације на раднике који су имали право пренете су акције предузећа и из Јавног предузећа Радио Суботица трансформисана је у Друштво са ограниченом одговорношћу.
Стефановић каже да се емитује програм на мађарском, хрватском и буњевачком језику.
Програми су опстали и не само ова три програма, дакле на српском и два мањинска језика него ми смо се договорили са Националним саветим Буњеваца и почели смо пре једно месец дана и емисије на Буњевачком језику. Ја сам и тада и сада понављам позив свим националним саветима националних мањина да нам се јаве, без обзира што нису само та два Савета, него и остали који желе Радио Суботица остаје отворена за све програме на језицима и других националних заједница", објашњава он.
VTV ComNet у свом власништву има неколико медија и то: у Суботици, Бечеју, Новом Бечеју и Врбасу.

Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.