Вести
13. 12. 2016.
Телевизија Пирот после приватизације повећала број радника
Након приватизације, Телевизија Пирот успела је да одржи производњу програма на српском и ромском језику, а број радника је повећан, па тако сада на телевизији ради 19 уместо 15 новинара и медијских радника.
,,Поред српског језика, Телевизија Пирот и даље информише на ромском језику. Имамо специјализовану емисију која се емитује на ромском језику два пута месечно и траје сат времена’’, рекао је за Комшијске новости директор Телевизије Пирот Владимир Вељковић.
Телевизија Пирот, како наводи Вељковић, добила је средства за суфинансирање медијских пројеката од Пирота, Беле Паланке и од Министарства културе и информисања. Како додаје, овај медии зарађује и од реклама и маркетинга.
,,ТВ Пирот је регионална телевизија, прва је дигитализована и емитује програме на подручију Пиротског управног округа до Крушевца’’, објашњава директор Вељковић за Комшијске новости.
Подсећамо, Телевизија Пирот је један од осам медија која је прошле године купио Радоица Милосављевић, као једини заинтересован купац.
Текст је настао у оквиру пројекта „Мапирање вишејезичних медија после приватизације: Утицај медијске реформе на положај, медијски садржај и одрживост вишејезичних медија“ који је финансијски подржало Министарство културе и информисања.
„Ставови изнети у подржаном медијском пројекту нужно не изражавају ставове органа који је доделио средства.“

Коментари (1)
Остави коментар13.12.
2016.
Laz
TV Pirot je nekada bila ugledna televizija sa nezavisnom uredjivackom politikom. Vodila je cuvena novinarka Dragica Pavlov. Sada je bilten vlasti. Ovo nema veze sa nasom TV Pirot koja je unistena i u kojoj su sada samo politicki komesari.
Одговори