Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Нови рат са медијима,Трамп о рејтинзима и извињење Тајма
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

23. 01. 2017.

Извор: Б92

Нови рат са медијима,Трамп о рејтинзима и извињење Тајма

Неке од кључних личности администрације новог америчког председника Доналда Трампа упетљале су се у најновији рат са медијима.

Трамп је у суботу, говорећи у седишту ЦИА, оптужио медије за лажи о броју људи који су присуствовали његовој инаугурацији.

Шеф особља Беле куће Рајнс Прибус рекао је да постоји “опсесија“ медија да се Трамп делегитимише и да то неће дозволити.

Међутим, фотографије које круже медијима наводно доказују да је много више људи присуствовало инаугурацији Барака Обаме 2009. године.

Прибус је за “Фокс њуз“ рекао да “медији од првог дана покушавају да делегитимишу изборе“.

Тачни подаци о броју људи на инаугурацији не постоји. Трамп је током посете ЦИА навео да је изгледало као да је било милион и по људи, али није донео никакве доказе, преноси Би-Би-Си.

Репортере је назвао “најнепоштенијим људским бићима на планети“ због писања да је било мање од тог броја.

Његов прес секретар Шон Спајсер изнео је бројку од 720.000 људи који су били у националном парку у Вашингтону, упркос томе што је рекао и да нико нема бројке о инаугурацији.

Такође, рекао је и да је то била “највећа посета на инаугурацији, и уживо и широм света“.

Многи амерички медији објавили су фотографију из Националног парка показујући разлику у бројкама 2009. Си-Ен-Ен и Ен-Би-Си њуз ишли су до детаља да побију Спајсерове тврдње.

Једна од најважнијих Трампових саветница Келијан Конвеј такође је критиковала медије. Њу је новинар Ен-Би-Си-а Чак Тод упитао зашто је у свом првом обраћању медијима Спајсер “вероватно изрекао лажи“.

“Ако ћемо наставити тим терминима да говоримо о нашем секретару за штампу онда би требало да преиспитамо наш однос овде“, рекла је она.

Ипак, рекла је да је он презентовао “алтернативне чињенице“.

“Алтернативне чињенице нису чињенице већ неистине“, узвратио је новинар.

Конвеј је инсистирала на томе да не постоји начин пребројати гомилу. Потом се, како преноси ББЦ, увредила на смех новинара Ен-Би-Си-а.

“Можете да ми се смејете колико хоћете. То је симбол онога како се медији опходе према нама“, рекла је Трампова саветница.

Такође, додала је још један проблем који је проузорковао “рат“ са медијима. Репортер “Тајм“ магазина погрешно је пренео информацију да је биста Мартина Лутера Кинга мађег уклоњена из Овалне собе. Новинар се касније извинио због грешке.

Доналд Трамп је на свом Твитер налогу објавио податке о телевизијском рејтингу преноса инаугурације. Како је навео, 31 милион људи је гледао пренос – 11 милиона више него пре четири године.

Такође, осврнуо се и на протесте одржане у суботу широм света. Прво је упитао “зашто ти људи нису гласали на изборима“, а потом ублажио свој став речима да су “мирни протести оличење демократије“.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси