Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Новинар "Фокс њуза": Извинићу се Путину можда 2023.
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

07. 02. 2017.

Извор: Танјуг

Новинар "Фокс њуза": Извинићу се Путину можда 2023.

Бил О'Рајли, новинар америчке телевизије "Фокс њуз", који је током интервјуа са председником САД Доналдом Трампом назвао руског председника Владимира Путина "убицом", одбио је позив Кремља да се извини Путину.

"Радим на том извињењу, али би то могло да потраје. Можда бисте могли да проверите то код мене негде око... 2023. године", рекао је О'Рајли у синоћњој емисији Фокс њуза, преноси Ројтерс.

Агенција подсећа да је та кабловска телевизијска мрежа у власништву компаније "Твенти фрст сенчери фокс" Руперта Мардока.

Портпарол Кремља Дмитриј Песков затражио је јуче извињење од Фокс њуза и оценио да су коментари О'Рајлија "увредљиви и неприхватљиви", навео је АП.

"Волели бисмо да председник добије извињење од тако угледне телевизијске мреже", поручио је Песков.

Он је, међутим, одбио да коментарише Трампов одговор на упадицу новинара, преноси Тaс.

Трамп је током интервјуа за Фокс њуз рекао да поштује Путина, а на упадицу О'Рајлија да је руски лидер "убица", одговорио је да и САД имају убице и да на том плану нису невине.

У деловима интервјуа који су објављени у недељу, Трамп је на питање да ли ће се слагати са Путином, рекао да то још не зна, пренео је АП.

"Поштујем многе људе, али то не значи да ћу се са њим слагати. Он је лидер своје земље. Кажем да је боље сарађивати са Русијом него не сарађивати. А ако нам Русија помогне у борби против Исламске државе... и исламског тероризма широм света – то је добро", рекао је Трамп.

"Да ли ћу се слагати са њим? Немам појма", додао је амерички председник.

О'Рајли је, затим, изрекао следећу упадицу о Путину: "Али он је ипак убица. Путин је убица."

Трамп је на то одговорио: "Има пуно убица. Ми имамо доста убица. Шта мислите, да је наша држава тако невина?", запитао је Трамп.

Кремљ: Немамо исто виђење основне пристојности

Портпарол председника Русије Владимира Путина Дмитриј Песков је, одговарајући на изјаву О'Рајлија, рекао да Кремљ и О'Рајли имају различито виђење тога шта значи основна пристојност.

Ројтерс наводи да је Песков у разговору са новинарима у шали додао да ће се Кремљ овом питању вратити 2023. године.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси