Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Гутереш: Лидери да бране слободу медија
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

03. 05. 2017.

Извор: Фонет

Гутереш: Лидери да бране слободу медија

На Светски дан слободе медија позивам на престанак свих врста репресија против новинара, јер слободни медији подстичу мир и правду за све, изјавио је данас генерални секретар Уједињених нација Антонио Гутереш.

Гутереш је истакао да новинари иду на најопаснија места како би онима чији се глас не чује дали прилику да кажу своје мишљење.

Медијски радници су изложени блаћењу, сексуалним нападима, притварању, повређивању, па чак и смртним претњама, указао је Гутереш.

Потребно је да лидери бране слободу медија. То је важно како бисмо сузбили све присутније полуинформације, подвукао је Гутереш.

Он је оценио да сваки човек треба да устане у заштиту права на истину.

Према Гутерешу, новинаре треба штитити, јер њихове речи и извештаји могу да промене свет на боље, објављено је на сајту УН.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси