Вести
16. 06. 2017.
Председник Србије сматра да су за насилне догађаје на митингу СНС одговорни опозициони демонстранти
Вучић: Они који су напали новинаре морају да одговарају
Председник Србије Александар Вучић данас је највећи део времена на прес- конференцији на којој је објавио да је нова премијерка Ана Брнабић, посветио инцидентима на митингу СНС приликом његове инаугурације. У претходних неколико бројева Данас је објавио фотографије насилног уклањања новинарке нашег листа са платоа исред Скупштине, фото-репортера Милутина Марковића, и опозиционог демонстранта Марка Радосављевића (сутра о томе пишемо на странама 4 и 5) од стране припадника обезбеђења Вучићеве СНС.
"Они који су напали новинаре, а посебно жену, морају да одговарају, али морају да одговарају и они који су дошли да провоцирају и који су желели да изазову масакр", рекао је Александар Вучић, одговарајући на питање ТВ Пинк како види догађаје на скуповима поводом његовог полагања заклетве 31. маја у Београду, о чему, како гласи питање - већ данима пише Курир.
Вучић је навео да је обезбеђење на скупу Српске напредне странке испред Скупштине Србије у дану када је преузимао дужност председника требало да буде блаже према новинарима. "Можда је требало блаже да их уклоне да би се избегли немири. То што је неки из Демократске странке и Не да(ви)мо Београд малтретирао људе, па је уклоњен са тог места, па то је у складу са задатком обезбеђења. Шта је друго требало да се очекује? Шта су радили на том скупу, и због чега су провоцирали људе. Због чега су толико неодговорни", рекао је Вучић. Навео је да једва чека да види шта ће тужилаштво и правосуђе да каже онима који су законски заказали скуп 40 дана раније и онима који су ту дошли да изазову нереде.
Објаснио је да су седамдесет дана толерисали организовање протеста од којих ниједан није био пријављен и да полиција није ниједног тренутка реаговала, а онда на само један заказани митинг СНС, први пут од Милошевићевог времена неко је дошао на идеју да организује контрамитинг, како би направили инцидент.
"Контрамитингаши су још на Зеленом венцу кренули да заустављају добре и поштене људе, да заустављају оне који су покушавали да оду на скуп. Имамо снимке свега и молим тужилаштво и полицију да сви који су поступали против закона буду процесуирани", рекао је Вучић и показао фотографију "ДОС-овског батинаша", који је спречавао људе да дођу на скуп у организацији СНС-а.
Поновио је да су насиље изазвали они који су дошли да праве немире, јер им је то и био једини циљ и ништа друго. "Зато су спасавани, да они људи не би реаговали на њихове провокације. Да ли је неко претерао од њих, то је друго питање", навео је Вучић. Истакао је да у време власти СНС није било политичких убистава, да у њихово време није убијен генерал (Бошко) Буха, (Момир Гавриловић) Гавра, (Зоран Ђинђић) премијер Србије, већ се то десило у неко друго време. Навео је и да на опозиционим митинзима недавно ником није убијен, али да се је за време бивше власти убијен Ранко Панић (реч је о митингу против изручења Радомира Караџића који су организовали радикали, прим. Данаса). Додао је и да се он случајно нашао "ту" близу Панића.
На скуповима у последњих пет година повређена је само једна особа и ниједан полицајац за ових пет година није употребио пендрек, каже председник Србије.
"Не могу ме уплашити. Моја су леђа довољно широка и не могу ме победити лажима. Немогуће је одговарати на све лажи, на бес који избија из људи који никада не могу да вас победе", поручио је Вучић.

Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.