Конкурс за годишње награде УНС-а
Конкурс за годишње награде УНС-а
Насловна  |  О нама  |  Награде  |  Награда "Светозар Марковић"
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Награда "Светозар Марковић"

Награда "СВЕТОЗАР МАРКОВИЋ" за једногодишњи рад и остварења, установљена је 1967. године и додељивана је до 2001. године. До сада су је примили:

1969.

Милан Ковачевић, ТВ Београд
Риста Бајалски, Политика
Славољуб Ђукић, Политика, Борба
Јаша Влаховић, Политика
Драгиша Бошковић, Економска политика
Душан Костић, слободни новинар
Будимир Будимац, Дневник
Слободан Марковић, Борба
Предраг Вуковић, Борба
Иво Кушанић, Политика

1970.

Јованка Бркић, Борба
Милош Гојковић, Политика
Предраг Кнежевић, Радио Београд
Јован Хаџи Костић, Вечерње новости
Миодраг Кујунђић, Дневник
Обрен Миличевић, Борба
Милош Мимица, Политика
Ђорђе Раденковић, НИН
Часлав Радовић, ТВ Београд
Света Тадић, Борба

1971.

Андрија Партонић, Борба
Душан Попов, Дневник
Драган Стефановић, Економска политика
Захарије Трнавчевић, ТВ Београд
Жика Миновић, Политика
Живорад Михајловић, ТВ Београд
Живојин Стекић, Радио Београд
Никола Поповић, Фронт
Предраг Кораксић, Економска политика
Душан Ђурић, Вечерње новости

1972.

Божидар Богдановић, Политика
Богдан Дечермић, Борба
Живко Милић, Вечерње новости
Предраг Кнежевић, Радио Београд
Јован Шћекић, ТВ Београд
Слободан Вукадиновић, Фронт
Имер Шкрељи, Рилиндија
Севделин Андрејевић, Народне новине
Ђорђе Поповић, Вечерње новости
Драган Руменчић, Јеж

1973.

Милорад Чукић, 4. јули
Шиме Кроња, Народна армија
Слободан Павловић, Политика
Јован Лакичевић, Политика експрес
Божидар Кажић, ТАНЈУГ
Максут Шеху, Рилиндија
Првољуб Пејатовић, ТВ Београд

1974.

Александар Банковић, ТВ Београд
Душан Богавац, Комунист
Југ Гризељ, Вечерње новости
Милорад Добрић, Јеж
Коста Константиновић, Политика
Момчило Марић, ТВ Београд
Марко Марковић, Радио Београд
Милутин Миленковић, Радио Београд
Боривоје Мирковић, ТВ Београд
Стеван Станић, Борба

СПЕЦИЈАЛНЕ НАГРАДЕ

Жика Јовановић, ветеран
Косара Балабановић, ТВ Београд
Божидар Вучуровић, ТВ Београд

ПОСЕБНА ПРИЗНАЊА

Нада Мијатовић, Ослобођење
Милан Обреновић, Дневник
Душан Славковић, Радио Београд

1975.

Гордана Брајовић, Вечерње новости
Гордана Драгичевић, Радио Београд
Миладин Пешић, ТВ Београд
Миле Милојковић, Народне новине
Светолик Митић, ТВ Београд

ПОХВАЛЕ

Симо Гајин, ТВ Београд
Гордана Мајсторовић, Практична жена
Милорад Кецман, Радио Београд
Мирослав Мојсиловић, Чачански глас
Радован Маринковић, Чачански глас

НАГРАДА СЕКЦИЈЕ ЗА ПИТАЊА ДРУШТВЕНО ЕКОНОМСКОГ ПОЛОЖАЈА ЖЕНА И ПОРОДИЦЕ "8. МАРТ"

Ибољка Буба Мишић, Вечерње новост

1976.

Иво Кушанић, Политика
Момчило Марић, ТВ Београд
Ђоко Вјештица, Студио Б

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Миливоје Вуковић, ТВ Београд, награда Привредне коморе
Здравко Костић, Секција ОУР-а, награда ССРНС
Вера Цвијић, Политика – награда "8. март"

1977.

Дејан Лукић, Вечерње новости
Миодраг Марковић, НИН
Александар Баљковић, ТВ Београд

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Јелена Аранђеловић, Ибарске новости – награда ССРНС
Љубиша Ђурић, ТВ Београд – награда Привредне коморе Србије

1978.

Светолик Митић, ТВ Београд
Драган Д. Марковић, Студио Б
Стеван Станић, НИН

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Гордана Којчиновић Логар, Вечерње новости – награда ССРНС
Велибор Костић, Политика – награда Привредне коморе Србије

1979.

Предраг Веселиновић, Рад
Борислав Комад, Вечерње новости
Србољуб Манојловић, Експрес политика

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Феликс Пашић, ТВ Београд – награда ССРНС
Милош Петковић, ТАНЈУГ – награда Привредне коморе Србије

1980.

Благоје Радивојевић, Политика
Петар Ђурић, ТВ Београд
Сергеј Шестаков, ТВ Београд
Александар Прља, Политика
Тихомир Нешић, Политика
Момчило Ивановић, Рубин, Крушевац
Миливоје Штрбић, Рад
Милош Крњетин, Јеж

1981.

Лазар Мартиновић, Борба
Томислав Петернек, НИН
Зоран Јовановић, Комунист
Миливоје Павловић, Рад
Раде Станојевић, Политика
Михајло Ерић, ТВ Београд
Радован Перовић, Комграп
Гизела Сабо, Мађар со (Magyar szo)

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Васа Рокић, Борба – награда ССРНС
Данило Вуковић, Борба – награда Привредне коморе Србије

СПЕЦИЈАЛНЕ НАГРАДЕ ЗА ИЗВЕШТАВАЊЕ О БОЛЕСТИ, СМРТИ И САХРАНИ Ј. Б. ТИТА

Стеван Станић, НИН
Радомир Бранков, Радио Београд
Миломир Јаснић, ТВ Београд
Драгослав Митровић, Филмске новости

1982.

Бранислав Ђуричић, Радио Београд

1982/83.

Душан Цвијић, НИН
Косара Балабановић, ТВ Београд
Радимила Мијатовић, Радио Београд
Мирко Чупић, Јединство
Александар Ђукановић, Вечерње новости

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Александар Борчић, ТАНЈУГ – награда Привредне коморе Србије
Милица Лучић Чавић, ТВ Београд – награда ССРНС
Гордана Павловић Бура, МИН, Ниш и Мирослав Живановић, Колубара, Лазаревац – награда листова ОУР-а

1984.

Радмила Дубљевић и Војислава Вигњевић, Борба – заједничка награда
Зоран Јеличић, Економска политика
Горан Милић, ТВ Београд
Гордана Суша, ТВ Београд
Милосав В.Р. Јовановић, Рад

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Милан Лазаревић, ТАНЈУГ – награда РК ССРНС
Вера Шоти, Привредни преглед – награда Привредне коморе Србије
Момчило Алексић, Водопут – награда листова ОУР-а

1985.

Вања Краљевић, Политика
Стојан Протић, Експрес политика
Благоје Топличић, ТВ Београд
Ранко Гузина, Вечерње новости
Ненад Ристић, ТВ Београд

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Драгослава Петровић, Мостоградња – награда Удруженог рада Србије
Звонимир Логар, Политика – награда Привредне коморе Србије
Бора Недељковић, Политика – награда РК ССРНС

1986.

Александар Мишић, Политика
Ђуро Билбија, Вечерње новости
Зејнел Зејнели, дописник Политике из Приштине

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Гаја Петковић, Народна армија – награда РК ССРНС
Рапован Типсаревић, Ибарске новости – награда
Привредне коморе Србије
Миломир Аћимовић, Београдски радник – награда листова ОУР-а

1987.

Раде Брајовић, Вечерње новости
Мирослав Ћосић, Политика
Милош Марковић, ТВ Београд
Иван Тодоров, Борба
Мирко Ћупић, Јединство, Приштина

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Властимир Илић, ТАНЈУГ – награда Привредне коморе Србије
Шаза Шећеров, Галеника – награда Већа синдиката Србије
Веселин Ивановић, Аутомобилско Београд – награда листова ОУР-а

1988.

Звонко Аздејковић, Борба

1989.

Радивоје Бојичић, Јеж
Радош Глишић, Радио Београд
Тања Николовска, Радио Београд
Милорад Комраков, ТВ Београд
Живорад Игић, Јединство, Приштина
Душан Дражић, Борба

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Каменко Катић, ТВ Београд – за репортажу
Зоран Павловић, Беобанка – награда листова ОУР-а
Сoња Ђурић, ТВ Београд – награда РК ССРНС

1990.

Крсте Бијелић, ТВ Београд
Милорад Рогановић, Студио Б
Снежана Родић и Љубомир Секулић, ТВ Београд
Миленко Пајовић, Јеж
Слободан Жикић, Политика
Предраг Митић, Борба

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Слађана Секулић, Први партизан – награда листова ОУР-а
Божидар Николић, ТВ Београд – награда ССРНС

1991.

Светлана Лукић, Радио Београд
Мирослав Марковић, Експрес политика

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Весна Петрашков, Пруга – награда листова ОУР-а

1992.

Нино Брајовић, ТВ Београд
Милован Урошевић, ТВ Београд
Дада Вујасиновић, Дуга
Љубодраг Стојадиновић, Народна армија
Милован Вржина, Јеж
Радиша Ковачевић, Јасен, Краљево

Награда новинарима погинулим на ратиштима Југославије
Зоран Амиџић
Дејан Милићевић
Бора Петровић
Сретен Илић
Јусуф Чехајић
Милан Жегарац
Бодин Митровић

1993.

Елвира Фекете, РТС ТВ Нови Сад
Владимир Красић, Вечење новости
Радован Бранков, Радио Београд
Петар Савковић, ТВ Београд
Љубисав Алексић, ТВ Београд

ПОСЕБНЕ НАГРАДЕ

Милева Вранић, Стрела, Ваљево – награда за новинаре листова предузећа Србије

1994.

Драган Вукићевић, Ибарске новости, Краљево
Стеван Грубач, РТС
Новак Живковић, ТВ Политика
Борислав Комад, Вечерње новости
Јован Лакићевић, Радио Београд
Слободан Ћук, Соко Штарк

1995.

Споменка Деретић, Радио Београд
Мила Јанковић, Борба
Драгош Калајић, Дуга
Зоран Поповић, Политика
Ратко Дмитровић, Аргумент
Душан Р. Павловић, Југодрво

1996.

Симонида Симоновић, Политика експрес
Борислав Лалић, ТАНЈУГ
Миодраг Поповић, РТС ТВ Београд
Драган Ђорђевић, УНС
Боро Марић, Вечерње новости
Слободан Васић, Електропривреда Србије

1997.

Миодраг Дунђеровић, ТАНЈУГ
Вукман Видаковић, Јединство
Предраг Стојадиновић, дописништво РТС-а у Крагујевцу
Александра Јовановић-Плавевски, Експрес политика
Славиша Петровић, Колектив, Бор

1998.

Душан Станковић, Вечерње новости
Теодор Анђелић, Борба
Драгутин Ремецки, РТС – ТВ Нови Сад
Бранислава Џунов, Политика
Мирјана Продановић, ДИН

1999.

Милорад Денда, ТАНЈУГ
Иван Пајдић, Борба
Милорад Ђоковић, Колубара
Ана Андрић, Радио Београд
Ленка Марковић, Трајал, Крушевац

2000.

Награде нису додељене

Саопштења Акције Конкурси