Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Српске телевизије– Од Шојића до Сулејмана
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

14. 02. 2013.

Извор: Политика

Српске телевизије– Од Шојића до Сулејмана

Зашто је телевизија важна Србима? Какав утисак српски ТВ програми остављају на гледаоце с обзиром на чињеницу да смо народ који у Европи највише гледа телевизију?

Која су права и обавезе комерцијалних ТВ станица, а која јавног сервиса? Иако је јавни сервис обавезан састојак сваке европске земље, зашто је у Србији изложен финансијским проблемима који угрожавају његов опстанак? Да ли је реч о замисли да се РТС изложи конкуренцији ријалити програма, турских серија и општој комерцијализацији и тако легитимизује телевизијски образац који су наметнуле приватне телевизије са националном фреквенцијом?

Дилема да ли медијски јавни сервис, као што је РТС, треба да финансирају грађани путем претплате или држава из буџета, отвара питање политичког утицаја и очувања независности медија.

Да ли је на сцени сукоб два културна концепта: један који промовише културу говора, толеранције, знања, пристојности и други који је агресивно примитиван, таблоидан, опседнут ниским страстима и високим захтевима гледаности по сваку цену? Да ли је битка за очување независног јавног сервиса последња битка за независно новинарство и може ли се очувати културни и национални идентитет Србије уколико се уруши РТС?

Чији је јавни сервис и ко треба да га штити, у емисији „Да. Можда. Не” Оливере Ковачевић, говоре: Александар Тијанић, генерални директор Радио-телевизије Србије, Горан Караџић, заменик председника Савета Републичке радиодифузне агенције, Љиљана Смајловић, председница Удружења новинара Србије, Зоран Пановић, главни и одговорни уредник листа „Данас” и Душко Богдановић, новинар.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси