Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Радио Фокус послао Шабићу 300 жалби у једном дану
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

26. 04. 2013.

Аутор: М. Р. П. Извор: Блиц

Радио Фокус послао Шабићу 300 жалби у једном дану

Међу 376 жалби поводом права на приступ информацијама од слободног значаја које су само током јучерашњег дана стигле на адресу повереника Родољуба Шабића, више од 300 стигло је од Радио Фокуса.

Све су то легитимни захтеви, углавном се односе на јавна предузећа и локалне самоуправе, али и на републичке агенције. Питања се односе на њихове буџете, колики су им приходи, како су трошене паре, колико је отишло на репрезентацију и на спонзорства - каже Шабић, и додаје да ће само те пријаве њему и његовом тиму донети бар месец дана посла.

С друге стране, од двадесетак кривичних пријава које је повереник због незаконите обраде личних података у протекле две године понео тужилаштву, ниједна није процесуирана, због чега ће све оне застарети.

Истина је да тужилаштво ниједну од тих пријава није одбацило, али исто тако ниједну нису ни процесуирали, што значи да ће све да застаре - каже Шабић.

А међу тим пријавама било је, како каже, и оних које су биле толико јасне, односно код којих је кривично дело било видљиво голим оком.

Такав је, на пример, један случај са бирачким списковима националних мањина, где је више него очигледно да је рађено мимо закона - каже Шабић. Није процесуиран ни случај из Бора, који се догодио током предизборне кампање 2010. године. Тада су, наиме, на адресе грађана Бора стизале лажне уплатнице Српске напредне странке за наводно финансирање њихове предизборне кампање.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси