Вести
29. 05. 2013.
Шта ће бити с РТС
Питање потпредседнику Владе Александру Вучићу и министру финансија Млађану Динкићу упутила је посланица ДСС-а Милица Радовић. Њу је интересовало како ће држава решити финансирање јавног сервиса, с обзиром на њихове опречне изјаве о РТС. Она је објаснила да то питање поставља и као чланица Програмског одбора Радио-телевизије Србије, и навела да је забринута због опречних Вучићевих и Динкићевих изјава.
Указујући на то да јавност заслужује одговор, Милица Радовић је подсетила на то да је Динкић рекао да РТС неће моћи да буде финансиран из буџета јер би то био велики удар на државну касу, док Вучић на друштвеним мрежама наводи да ће бити укинута ТВ-претплата за јавни сервис.
Посланица ДСС-а је рекла и да се у медијима појавила информација о томе да се ЕУ противи укидању ТВ-претплате, и упитала да ли ће тај став Уније постати обавезно упутство за министре у Влади Србије.
Коментари (1)
Остави коментар29.05.
2013.
Formula
Da ponovim. Finansiranje delatnosti audio i audio-vizuelnih medijskih javnih sluzbi Srbije i Vojvodine trebalo bi da je iz sva tri tradicionalna izvora: 1/3 od pretplata, 1/3 iz budzeta i 1/3 od reklama, u skladu sa sa Preporukom (2007)3 Komiteta ministara država članica o misiji javne medijske sluzbe u informacionom društvu.
Одговори