Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Стоматолог: Отпуштен сам јер сам писао о аферама
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

16. 01. 2016.

Извор: Блиц

Стоматолог: Отпуштен сам јер сам писао о аферама

Др Душан Остојић, који је на локалном порталу aleksinac.net писао текстове о бројним аферама у Алексинцу, добио је отказ у Дому здравља.

 

Он сматра да алексиначки СНС стоји иза отказа јер је писао критичке текстове о локалним функционерима те странке.

- Пет текстова је изазвало посебну пажњу, јер су били преношени кроз многе дневне новине и телевизије. Писао сам о папреном реновирању платоа у центру Алексинца, страначком запошљавању, куповини аутомобила за локална предузећа и установе у време мера штедње, као и о реновирању општинског WC-а за које је потрошено 30.000 евра.

Апеловао сам на ДРИ да преконтролише пословање општине и јавних предузећа након чега је због уочених неправилности поднето три кривичне и шест прекршајних пријава - каже Остојић.

Локални функционери су поднели до сада шест кривичних пријава против њега, а 11 функционера га је тужило Суду части УНС, чији је члан.

Како тврди, круна притиска је то што је проглашен технолошким вишком у Дому здравља, иако није имао пропуста у раду.

Др Родољуб Живадиновић, директор Дома здравља, тврди да су свих петоро запослених са стоматологије, који су морали да буду отпуштени сходно закључку Владе Србије, проглашени вишком по критеријумима које је дао репрезентативни синдикат у договору са Министарством здравља, а да је руководство Дома здравља стоматолозима дало чак и боље услове. 

- Бодовање и рангирање извршено је на основу више критеријума. Сходно броју бодова, Остојић је проглашен вишком - наводи др Живадиновић.

На питање да ли је Остојићев новинарски ангажман допринео отказу, др Живадиновић каже да је то је потпуна неистина, која ће епилог морати да добије на суду. 

- Лично сам спреман да о његовом трошку одем на полиграф у било коју озбиљну државу на свету да бих доказао да ми нико није наредио да отпустим баш њега, већ је бодовна листа тако показала - наводи др Живадиновић.

Напредњаци без коментара

Коментар Ненада Станковића, председника општине и лидера алексиначког СНС, нисмо могли да добијемо јер се на мобилни није јавио. У информативној служби општине добили смо обавештење да је на одмору.

Коментари (1)

Остави коментар
уто

19.01.

2016.

Слободан Ћук [нерегистровани] у 00:40

ЈЕЛИ НОВИНАР ИЛИ ЗУБАР?

Нешто ми није јасно? Да ли је др. Душан Остојић стоматолог или новинар? Ако је новинар, како је добио отказ као зубар у Дому здравља, а ако је зубар, како неко може да га тужи Суду части УНС?
Разјасните ову дилему, како би Алексинчани знали код кога иду када поправљају зубе, код зубара или новинара?
Или је можда у питању "грађански новинар", како се ономад шредставио онај што није хтео да открије извор полицији?

Одговори

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси