Вести
11. 03. 2016.
Рат за истину: Интервју са Ољом Бећковић
Портал Insajder.net отворили смо темом о медијима „Рат за истину“, којом ћемо се бавити и у наредном периоду у рубрици "Инсајдер у изградњи". То је рубрика у којој свакодневно можете да пратите нове информације о медијима, анализе и интервјуе...
Сматрамо да је то једно од најважнијих питања за ово друштво зато што ниједна власт од 2000. године до данас није прихватила улогу медија као контролора власти у интересу јавности. Свако ко дође на власт покушава на разне начине да од новинара и медија направи послушнике. Истовремено, новинари не само да на то често пристају, већ и свакодневно крше новинарски кодекс.
Утисак после Утиска
Оља Бећковић, и поред тога што тврди да је укидање емисије Утисак недеље последица цензуре, сматра да су за овакво стање у медијима криви најугледнији представници новинарске професије.
Ољу Бећковић смо питали, између осталог, како је дошло до тога да новинари и политичари буду „на ти“, али и које су замке таквог односа. У разговору за Insajder.netОља Бећковић каже да је њена недавна изјава да је подржавала власт ДС-а стављена у погрешан контекст јер се њено политичко опредељење никада није видело у емисијама Утисак недеље. Она наглашава да се с политичарима никада није дружила приватно. Понавља да је премијер Србије одговоран за укидање Утиска недеље и да не разуме његову изјаву за Инсајдер. нет. Подсетимо, Александар Вучић није желео да говори о оптужбама да је он одлучио да Утисак недеље буде укинут, уз констатацију да не препричава приватне разговоре, као и да је права адреса за питања о укидању Утиска недеље руководство ТВ Б92.
Коментари (2)
Остави коментар12.03.
2016.
(Ne)vaspitanje
Na početku intervjua gospođa Bećković se osvrnula i na sopstveno vaspitanje ne definišući ga do kraja. Što se gledalaca "Utiska nedelje" tiče, pomenuta gospođa, koja se predstavlja kao novinar, svoje "vaspitanje" (domaće, školsko, društveno i političko), najčešće je na uvredljivo nedopustiv način manifestovala drskim i omalovažavajućim odnosom preme sagovornicima i, posbeno, prema gledaocima koji su se na pristojan način suprotstavljali njenim bezobrazlucima.
Одговори12.03.
2016.
До када све ово Србијо
И овај интервју је доказ да се не би требало бавити узвишеном госпођом (која није новинар) Бећковић. Не знам како се зове дама која је интервјуисала ОБ. Зато моилим и ту даму и уважену госпођу ОБ да најмање три пута отслушају инервју и да се, ако ништа друго, мало застиде. Садржајно, професионално, тај интервју је на најнижем нивоу. Осим што буквално ништа није речено, једино да "Оља Бећковић, и поред тога што тврди да је укидање емисије Утисак недеље последица цензуре, сматра да су за овакво стање у медијима криви најугледнији представници новинарске професије", више су причале рукама, да будем до краја прецизан, уважена госпођа ОБ је причала рукама , на исти начин како је водила Утисак недеље. Та емисја, која је трајала дугих 23 године, је била антисрпска , наравно ко је ту емисију умио да анлизира. Многи утисци су били неумјесни, чак непристојни, неки примитивни, као да су покупљени са улице. О томе колкио су многи били увредљиви да се и не гвори (сећам се да је у једној емисији био гост Николић, одмх након што је постао Предсеник - један од утисака је био "Ко је кога смагарчио". Зар је било пристојно у присуству Предсједника "избацити" такав утисак. Често смо се питали, ко јој формулише те утиске. Један познавалац је тврдио да је већину утисака формулисао онај који воли да се ћер, ћер, ћер ћера. Увела је ословљавање са Ти, 0д највиших функционера до страних амбасадора, што је било недопустиво. Просто је хтјела да докаже како је са свима интимус. Шамарала је госте, посебно гледаоце који су се јављали да гласају за неки утисак и да нешто кажу. Вријеђала их је, прекидакла када би уследила критика на рачун емисје или гостију. Написао сам и објавио више текстова о тој емисији, посебно је био запажен текст у "Сведоку" , под насловом "Утискачица антисрпског утиска" (објављаен ј е и на неколико портала). Иако су моји тесктови пуни критике и Вучића и Николића и скоро свих министра, јавно тврдим да Вучић није укинуо Утисак недеље и да се није радило о цензури. Такође, тврдим да Србија нема "најугледније представнике новинарске професије". Да има макар полуугледне , не би било овако трагично стање на масмедиском небу Србије. Господо новинари, немојте само кривити политичаре, преиспитајте своје понашање. Више од 90 посто садашњих новинара требало би да напусте ту професију. Посрнуће је огромно, буквално непоправљиво, као што је посрнуће у правосуђу, здравству, просвети... Србију је у овакво стање довела партитократијска боба, која је прљава, примитивна, насилничка. У тој борби новинари играју прљаву улогу.
Одговори