Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Ескпрес тужи Информер због интервјуа с Легијом
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

28. 05. 2016.

Извор: Бета

Ескпрес тужи Информер због интервјуа с Легијом

Редакција „Експреса“ најавила је да ће тужити „Информер“ због “крађе садржаја”, односно објављивања без одобрења већег дела интервјуа с Милорадом Улемеком

“Преузимањем на необјашњив начин” и објављивањем већег дела интервјуа са Улемеком, у истом дану када је објављен у “Експресу”, дневни лист “Информер” је “на бахат начин прекршио елементарна правила професије и прекршио закон о интелектуалној својини и ауторским правима”, наводи Експрес.

Редакција Експреса је у саопштењу навела и да је принуђена да своја права и интересе заштити на суду.“У том смеру су наши адвокати већ кренули са прикупљањем чињеница и спремањем тужбе”, наводи се у саопштењу.

Додаје се да је случај пријављен и Савету за штампу, од кога се очекује да се “изјасни по хитном поступку”.

Улемек је бивши командант Јединице за специјалне операције, који је због убиства премијера Србије Зорана Ђинђића осуђен на 40 година затвора.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси