Вести
07. 11. 2017.
Новинару "Блица" украден лаптоп са важном документацијом
Новинару "Блица" Вуку Цвијићу су јуче у касним поподневним сатима непознате особе украле пословни рачунар са документацијом о случајевима на којима је сада радио, из гепека аутомобила паркираног испред зграде у којој живи.
Крађа се догодила у периоду између пола шест и осам увече, у време које није карактеристично за класичне "обијаче" аутомобила. Иначе, место где је паркиран аутомобил у то време је фреквентно због оближњих кафића, ресторана и основне школе. Из возила нису украдене друге ствари које су обично предмет оваквих крађа а у то време није обијен ни један други аутомобил који је био паркиран у близини.
Цвијић је лаптоп и документа ставио у гепек испред зграде "Блица" након што је завршио са послом. Пошто је имао заказан пословни састанак у ресторану у непосредној близини свог стана, аутомобил је паркирао испред улаза.
По повратку са састанка, дошао је до аутомобила како би из гепека узео рачунар и документацију али је гепек био празан. На први поглед аутомобил није имао никаква оштећења, нити је било шта указивало на обијање. Тек након што је полиција изашла на терен, примећено је да је брава на вратима до возача обијена, а да је гепек отворен из аутомобила ручицом.
Имајући у виду све околности и чињеницу да се новинар "Блица" Вук Цвијић у свом раду највише бави разоткривањем организованог криминалаи корупције, сумњамо да овде није реч о насумичној крађи, већ циљаној како би се дошло до података и информација које има.
- Полицајци су били веома коректни и љубазни. Одмах су отворили истрагу, узели су отиске а биће проверене и све сигурносне камере - каже Вук Цвијић.

Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.