Вести
07. 02. 2018.
Шешељ: Укинути финансирање НВО и медија који раде против српског народа
Носилац листе Српске радикалне странке (СРС) Војислав Шешељ и кандидат за градоначелника Београда Миљан Дамјановић данас су на Калемегдану грађанима представили конкретан и јасан програм СРС којим се могу обезбедити средства за развој културног живота.
"Укинули бисмо финансирање свих невладиних организација које делују против Србије и српског народа као и финансирање медија који су у антисрпској функцији. Медији треба да иду на тржиште, а да се финансира само оно што је заиста од националног или градског значаја. А све остало, како се ко снађе на тржишту", рекао је лидер СРС.
Шешељ је, како се додаје у саопштењу, подсетио да управљање Београдом као метрополом не подразумева само решавање комуналних проблема, те да Београд има врло висок степен самоуправе и врло значајне функције у културној сфери.
"Оно што држава и локална самоуправа треба да финансирају, срачунато са неким националним интересом: да се подстакну домаћи драмски писци, да се мотивишу режисери да режирају домаће драме: и старих и нових аутора а да све то има једну патриотску поруку, јер оно што има патриотску поруку треба држава да финансира, а оно што нема, нек препусти тржишту", рекао је Шешељ.

Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.