Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Brnabić: Prinuđena sam da reagujem i osudim pretnje koje je Informeru uputio Ćuta
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

29. 10. 2024.

Autor: D. D. Izvor: Danas

Brnabić: Prinuđena sam da reagujem i osudim pretnje koje je Informeru uputio Ćuta

Prinuđena sam da reagujem i osudim pretnje koje je Informeru uputio narodni poslanik Aleksandar Jovanović Ćuta, jer je izostala bilo kakva reakcija onih koji su dužni da na to reaguju, napisala je na društvenoj mreži X predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić.

Ona je dodala da su ovakve pretnje apsolutno neprihvatljive u demokratskom društvu koje mora da štiti slobodu medija, bez obzira na uređivačku politiku medija, ili lični afinitet prema nekom mediju ili novinaru.

„Ovaj slučaj osvetljava suštinu licemerstva, jer nijedno novinarsko udruženje ili sindikat nije reagovao, a oni su ti koji treba da budu prvi koji staju u zaštitu novinara – uvek i neselektivno. Ipak, čini se da za njih postoje isključivo oni koji rade za medijske kompanije čiji je vlasnik Dragan Šolak. Ako je to njihov stav, onda bi bilo pošteno da to jasno i otvoreno kažu i da navedu da sindikati i udruženja zapravo štite samo prava novinara Junajted medije, jer je očigledno da druge kolege ne tretiraju kao jednako vredne zaštite i podrške“, navela je Brnabić.

Dodala je da licemerje u pristupu podršci novinarima ne sme da postoji, jer pravo na slobodu i zaštitu mora biti univerzalno i mora važiti za sve jednako bez obzira o kojem mediju je reč.



 

 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi