Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Papa Lav XIV pozvao na oslobađanje pritvorenih novinara
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

12. 05. 2025.

Izvor: Beta/N1

Papa Lav XIV pozvao na oslobađanje pritvorenih novinara

Papa Lav XIV pozvao je danas da pritvoreni novinari budu pušteni na slobodu i istakao "dragoceni dar sloboda govora i medija".

On je razgovarao sa nekima od 6.000 novinara koji su došli u Rim kako bi izveštavali o izboru pape. Kako piše AP, prvi američki papa dočekan je ovacijama, dok je ulazio u salu u Vatikanu u kojoj se prvi put sastao sa predstavnicima javnosti.

Pozvao je novinare da koriste reči mira, da se otklone od rata i daju glas onima koji ga nemaju.

On je izrazio solidarnost sa novinarima širom sveta koji su zatvoreni zbog, kako je naveo, traganja za istinom i svog izveštavanja.

"Crkva prepoznaje u ovim svedocima – mislim na one koji izveštavaju o ratu čak i po cenu života – hrabrost, onih koji brane dostojanstvo, pravdu i pravo ljudi da budu informisani, jer samo informisani pojedinci mogu da donose slobodne odluke", rekao je novi papa.

Patnja pritvorenih novinara, dodao je, izazov je državama i međunarodnoj zajednici i poziva sve da čuvaju "dragoceni dar slobode govora i medija".

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi