Vesti
07. 02. 2014.
Asocijacija medija: Cepanje novina je neprimereno u demokratiji
Upravni odbor Asocijacije medija protestovao je juče zbog postupka predsednika Nove stranke Zorana Živkovića, koji je na konferenciji za novinare pocepao primerak dnevnih novina „Kurir“ jer smatra da je to neprimereno u demokratskom poretku.
Iz Asocijacije su istakli da se ne bave uređivačkom politikom svojih članica, od kojih očekuju da se pridržavaju profesionalnih standarda, ali se protive postupcima aktera na javnoj sceni, posebno u vreme izbornih kampanja, kojima se nanosi šteta izdavačima i ugrožava njihov rad. Oglasio se i glavni urednik „Kurira“ Saša Milovanović:
- Javno cepanje „Kurira“ više je nego jasan pokazatelj šta bi se u Srbiji dešavalo sa neistomišljenicima i kakav bi tretman imali mediji kad bi Zoran Živković došao na vlast. Tražimo zaštitu od medijskih udruženja, međunarodnih organizacija i države Srbije kako bi se zaustavio njegov javni poziv na linč „Kurira“ i njegovih zaposlenih i kako bi se redakciji omogućili normalni uslovi za rad svim predstavnicima manjinskih stranaka kako bi sprečili rasipanja glasova.
Komentari (1)
ostavi komentar07.02.
2014.
Rajna
Jel to Asocijacija medija hoce da bude tatko i Asocijacija necega sto se, zasita, ne moze nazvati Novinom? Sta ona u slucaju "Zivkovic- Kurir" brani? Ponasanje Kurira? Zaboravlja li UO Asocijacije kuda moze odvesti drustvo pisanje medija, njenih clanova, poput ovog koje je zapljusnulo srpske medije?
Odgovori