Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Preminuo Zoran Čadež
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

30. 06. 2015.

Izvor: FoNet, Danas

Preminuo Zoran Čadež

U Beogradu je danas posle kraće bolesti preminuo Zoran Čadež, novinar i urednik više pisanih medija, saopštila je porodica.

 

Rođen u Banja Luci 1948. godine, Čadež je započeo novinarsku karijeru u Sarajevu, radeći u dnevnim listovima Oslobođenje i Večernji list.

U Beograd je prešao 1976. godine. Radio je u Večernjim novostima, bio je zamenik glavnog urednika nedeljnika Osmica.

U svojoj bogatoj karijeri Čadež je bio i direktor marketinške agencije Borba, kao i jedan od rukovodilaca informativnog programa ZOI 84 u Sarajevu i direktor marketinga u organizaciji Samita nesvrstanih 1989. godine.

Jedan je od osniviča dnevnog lista Frakfurtske Vesti u kojima je bio glavni i odgovorni urednik od 1992. do 2000. godine.

Karijeru je završio u dnevnom listu Blic.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi