Vesti
16. 07. 2015.
Kandidati nemaju komentar
Spisak kandidata za neku od deset uredničkih i direktorskih pozicija u Radio-televiziji Srbije biće objavljen sutra, a većina kandidata čija su imena poznata ne želi da komentariše kandidaturu.
Među 84 takmaca, najviše bi ih na mesto urednika zabavnog programa, čak 14, a među njima su i politički novinari, poput Olivere Kovačević.
Tu su i Danijela Pantić, nekadašnja voditeljka "Slagalice" i bivša novinarka Prve televizije, Vladimir Đurić Đura (i "Mornari"), filmski urednik Ivan Karl, novinarka Verica Bradić, reditelj Mihajlo Vukobratović...
Za isto mesto kandidovao se i Ivan Karl, bivši urednih filmskog programa na RTS:
"Sve što imam da kažem u vezi sa zabavnim programom, izneću na razgovoru u RTS. Smatram da, dok konkurs traje, mediji nisu mesto za bilo kakve izjave na temu motiva, planova i programa. Što se tiče kolega koje konkurišu na ovo mesto, većinu poznajem, i o svima imam veoma dobro mišljenje".
Među kandidatima za direktora televizije uglavnom su imena onih koji su prethodno konkurisali za generalnog direktora RTS.
Mada, ima i novih imena, poput Olivere Jovićević, autorke "Upitnika".
Lea Kiš, koja bi sa TV Pink htela da pređe na RTS, ali nije navela na koju funkciju, nije želela da komentariše svoju kandidaturu.
Isti stav ima i Miodrag Mihajlović, direktor Kancelarije za saradnju sa medijima Vlade Srbije, koji bi da postane direktor radija:
"Dogovorili smo se da nećemo ništa komentari sati dok konkurs ne bude završen".
Đura bi kormilo
"Karijeru sam i počeo u RTS, i tamo sam radio punih 15 godina. Bio sam sedam godina i urednik zabave u dnevnom listu. Siguran sam da bih bio dobar izbor za mesto urednika zabavnog programa. Očekujem ovih dana da odem na razgovor u RTS", kaže Vladimir Đurić Đura za "Novosti".
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.