Vesti
03. 08. 2015.
Odluke o Tanjugu donose se i-mejlom
Ključne odluke o Tanjugu, uključujući i program poslovanja te agencije, članovi upravnog odbora donose i-mejlovima, bez ikakve rasprave, otkriva Pištaljka. Pritom, mandat članova upravnog odbora istekao je pre više od godinu dana, ali oni za svoj „rad“ i dalje dobijaju naknadu.
Tako predsednik upravnog odbora Tanjuga Goran Ivanović mesečno dobija 68.000 dinara bruto, a članovi koji nisu zaposleni u toj agenciji 4.620 dinara bruto po sednici.
Vlada Srbije je većinu članova upravnog odbora imenovala još 2009. godine, kada je na vlasti bila koalicija Demokratske stranke, Socijalističke partije Srbije i G17 plus.
Goran Ivanović, po zanimanju advokat, bio je u to vreme predsednik gradskog odbora DS u Kragujevcu, a većina članova Upravnog odbora koje je postavila tadašnja vlada bili su bliski rukovodstvima vladajućih stranaka.
Kako je u Izveštaju o vlasničkoj strukturi i kontroli medija u Srbiji naveo Savet za borbu protiv korupcije, član upravnog odbora Nenad Dejanović je „direktor firme MESSAGE d.o.o. koja je registrovana za delatnost reklamnih agencija i nekadašnji direktor firme BILLBOAR d.o.o. koja se dovodila u vezi sa sumnjivim poslovanjem sa Državnom lutrijom Srbije;
Vanda Kučera – široj javnosti poznata kao direktorka u firmi McCann Erickson koja je u vlasništvu Srđana Šapera, nekadašnjeg savetnika predsednika Republike Borisa Tadića;
Jelena Svilanović – savetnica za PR u Ministarstvu omladine i sporta, u čijoj biografiji piše da je u periodu 2004-2010. radila u pres službi stranke G17 plus;
Tanja Gavrilović – korporativna direktorka za komercijalne poslove JP Elektromreže Srbije i član UO Agencije za osiguranje i finansiranje izvoza, koja je 2007. godine bila kandidat za narodnog poslanika na izbornoj listi G17 plus –Mlađan Dinkić i donator te stranke“.
U upravnom odboru je i Ivan Pajdić, bivši novinar Borbe i Večernjih novosti, sada zaposlen u Dunav osiguranju.
Dve članice UO iz reda zaposlenih – Mirjana Srećković i Branislava Stanišić – prema zapisnicima dostupnim Pištaljci nisu želele da učestvuju na „elektronskim sednicama“, pa je u zapisnicima navedeno da se nisu izjašnjavale.
I njima je prošle godine istekao mandat, a izbori za nove članove Upravnog odbora iz reda zaposlenih u Tanjugu pretvorili su se u farsu kad je Upravni odbor u aprilu 2014. odbio da verifikuje mandat Biljane Živančević koja je na izborima osvojila ubedljivo najviše glasova svojih kolega.
Srećković i Stanišić su u otvorenom pismu Udruženju novinara Srbije objasnile da je upravni odbor na sednici 7. aprila 2014. pokušao da ospori rezultate izbora.
„Diskreditacijom magistra Biljane Živančević, koja je dežurni urednik u desku, u Upravni odbor Tanjuga ušla bi zamenik glavnog i odgovornog urednika Maja Vojinović Jovanović koju većina zaposlenih u agenciji smatra "kandidatom direktorke Branke Đukić" , a koja je na izborima osvojila samo 32 glasa.
UO je na pomenutoj sednici doneo odluku da od Ministarstva finansija zatraži tumačenje da li su kandidati koji su već učestvovali na izborima, koji su završeni i čiji rezultate je proglasila Komisija za sprovođenje izbora, ispunjavali uslove da na tim izborima učestvuju“, navele su ove članice upravnog odbora.
Inače, i direktorki Tanjuga Branki Đukić prošle godine istekao je mandat, a konkurs za novog direktora, raspisan još 12. jula 2013. godine, do danas nije formalno okončan.
Otvaranje ponuda za privatizaciju Tanjuga zakazano je za 13. avgust, a početna cena je 760.000 evra.
Ukoliko u prvom krugu ne bude zainteresovanih kupaca, cena će biti prepolovljena.
Komentari (1)
ostavi komentar03.08.
2015.
bogu za plakanje
ponasanje pre svega direktorke tnjuga branke djukc je za svaku osudu.sve polazi od nje.ovde je cista stvar ako je uzme u ruke tuzilastvo.neznajuda neznaju ili se prave ludi?
Odgovori