Vesti
21. 08. 2015.
Đokić: Izbo me nožem jer sam branio kolege
Suđenje Dušanu Gujaničiću (36), koji je sredinom jula nožem napao okupljene na konferenciji za novinare u zgradi Skupštine grada Užica i tom prilikom ubo Milana Đokića (41) novinara lokalnog nedeljnika „Užička nedelja“, počelo je u užičkom sudu.
Na prvom ročištu Dušan Gujaničić se nije pojavio jer je, kako je sudija rekla, na psihijatrijskom posmatranju u jednoj ustanovi u Beogradu od avgusta.
Novinar Milan Đokić, koji se oporavlja posle uboda i teške operacije izvađena slezina, kaže da je dao svoju izjavu i opisao događaj.
Oporavlja se
- Napad je usledio iznenada i video sam da nam svima preti opasnost. Zato sam i reagovao, pokušao da onemogućim napadača, ali sam i sam postao žrtva. Hteo sam da zaštitim koleginice, kolege, kao i političare koji su davali izjave. Možda je trebalo i ja da se okrenem i pobegnem, ali da branim nekoga je deo mene. To znaju i svi oni koji me poznaju, takav sam bio i u školi - kaže Milan.
Milan se oporavlja posle operacije, ali još uvek nije potpuno ozdravio.
- Za sada se dobro osećam, s tim što s vremena na vreme naiđu bolovi. Valjda je to normalno - dodao je Milan.
On još nije siguran da li će tražiti naknadu štete jer mu je u suštini žao zbog svega što se dogodilo.
Jedan od užičkih poznatih advokata rekao je za Naše novine da Đokić može i da tuži i Skupštinu grada gde se odigrao incident.
Da podsetimo, da se ovaj incident dogodio u holu zgrade Skupštine grada na prvom spratu prilikom konferencije za štampu koju su držali gradonačelnik Užica Tihomir Petković, Vladimir Marinković predsednik Ekonomskog konkursa i potpredsednik Skupštine Srbije Dejan Radenković, Miroslav Milojević i Ivan Jovanović, kao i predstavnici NALED-a i Međunarodnog republikanskog instituta povodom izmena zakonske regulative.
Gradonačelnik je posle izjave otišao na drugi sastanak, a reč na konferenciji preuzeo Vladimir Marinković. Kada je završio izjavu je trebalo da da Dejan Radenković. U tom trenu je ušetao je Dušan Gujaničić i prišao sa leđa, gurnuo Radenkovića, a onda se okrenuo prema Vladimiru Marinkoviću, oborio ga na pod, udarao i šutirao. Radenković je dograbio stativ od kamere da odgurne napadača, a u to se zatim umešao i novinar Milan Đokić.
Okrivio političare za siromaštvo
Napadač je već imao nož u rukama i ubo je novinara u stomak. On je pao, a napadač je krenuo i ušao u kabinet gradonačelnika. Nakon toga gradonačelnik Užica je rekao da je Gujaničić očigledno tražio njega.
- Verovatno da sam ja kao gradonačelnik bio jedina od meta jer je došao u moj kabinet, ali trebalo bi da sačekamo zvanične izveštaje nadležnih organa - rekao je tada gradonačelnik Petković.
Tokom davanja iskaza u policiji Dušan Gujaničić je opisao svoj težak materijalni status i za to okrivio političare.
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.