Vesti
08. 10. 2015.
Elektronski mediji u Somboru
Signali sve slabiji
Najnovija informacija u vezi somborskih lokalnih medija, ona o promeni vlasnika ovdašnje RTV „Sreće", po ko zna koji put je u žižu interesovanja stavila nezavidnu situaciju u lokalnim elektronskim medijima.
Naime, od 18. septembra se na zvaničnom sajtu Agencije za privredne registre kao novi vlasnik celokupnog kapitala TV „Sreće” vodi preduzeće „Meteor - komerc” iz Sombora.
Dosadašnji vlasnik TV „Sreće” doo Milorad Radović, ostaće i dalje na funkciji direktora, a kako je nedostupan podatak o glavnom i odgovornom uredniku, čaršiji je ostalo samo da nagađa da će osnivač i donedavni vlasnik ostati u toj funkciji i u izmenjenim vlasničkim odnosima.
Nezvanično se saznaje da će poziciju direktora televizije u narednom periodu preuzeti Marija Drobilović Bećarević, aktuelni rukovodilac marketing sektora „Meteor komerca”, firme koju su osnovali 1992. godine Buka i Slaviša Drobilović.
I RTV „Sreće” i druga „preživela” lokalna televizija „K-54” emituju program unutar kablovskog sistema SBB, dok je saga o RTV „Spektar” po svemu sudeći okončana.
Ova medijska kuća, koja je jedina na području grada imala dozvolu tadašnje Republičke radiodifuzne agencije (RRA) za emitovanje zemaljskog programa, nakon smrti osnivača Zorice i Zdenka Bakića ušla je u kovitlac sukoba između suvlasnika, čuvenog atomskog fizičara Bogdana Maglića i novog direktora RTV „Spektar” Gorana Medića.
Cela stvar kulminirala je lane intervencijom policije, koja je deo opreme predala Magliću.
Mada se najavljivao nastavak rada Somborcima omiljene TV stanice, do obnavljanja emitovanja programa nikada nije došlo.
Poslednja nada za RTV „Spektar”, čini se, ugašena je odlukom Regulatornog tela (naslednice RRA) sredinom juna, kada je preduzeću „Spektar eksport i marketing” d.o.o. oduzeta dozvola za emitovanje zemaljskog programa, zbog duga od čak 1,3 miliona dinara, napravljenog neplaćanjem obaveze za korišćenje frekvencije.
Radio bez struje
Za Radio Sombor, sa četvoro zaposlenih u nekadašnjem gradskom Informativnom centru, ni do danas nije raspisan privatizacioni javni poziv.
Teško je verovati da će se i u „zaustavnom vremenu” koje je država ostavila za privatizaciju medija pronaći kupac za radio stanicu koja je svoj program emitovala, pored srpskog, i na nekoliko jezika nacionalnih manjina, a kojoj je ovih dana zbog dugova isključena i struja.
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.