Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Pet minuta gromoglasne tišine
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

04. 05. 2017.

Autor: Z. G. - I. M. Izvor: www.novosti.rs

Pet minuta gromoglasne tišine

Povodom Svetskog dana slobode medija, jagodinski novinari okupili su se u centru grada, gde su pročitani proglasi medijskih udruženja.

Povodom Svetskog dana slobode medija, jagodinski novinari okupili su se u centru grada, gde su pročitani proglasi medijskih udruženja. Dopisnik Tanjuga Dušan Aničić apelovao je na nadležne organe da se već jednom okonča slučaj ubistva kolege Milana Pantića, dopisnika "Večernjih novosti" iz Jagodine, a novinar dopisništva RTS Dragan Marković poručio je kolegama da čuvaju svoju profesiju od "svih koji žele da ih sputaju i sve ono što zakon omogućava i da se bore protiv svih koji žele da otupe oštricu novinarskog pera".

Klub novinara Pomoravlja dodelio je nagradu Živomiru Žići Krstiću, koji je sportskim novinarstvom počeo da se bavi pre sedam decenija.

U drugim gradovima nije bilo skupova povodom Svetskog dana slobode medija, ali su novinarska udruženja izdala svoje proglase, a UNS je pozvao sve elektronske medije da se priključe akciji "Pet minuta gromoglasne tišine" i da u 11.55 na pet minuta prekinu emitovanje programa.

Komentari (1)

ostavi komentar
čet

04.05.

2017.

MilutinX [neregistrovani] u 15:25

Karikatura

Da li se vi to sprdate sa nama? Pa, to nije lepo. Posebno na sajtu Udruženja novinara Srbije. Ne vidim drugi razlog, osim ironije ili još gore sarkazma, da protestni skup novinara u Jagodini bude ilustrovan karikaturom i to sasvim nepriličnom. Barem ja tako mislim. Na ovom skupu novinari su, izmedju ostalog, zatražili da se konačno oktriju i uhapse ubice i nalogodavci ubistra našeg kolege Milana Pantić, a govorilo se i o očajnom položaju novinara i medijskih radnika. Nego dobro, vama na čast drage kolege. Tja, niko vama nije branio da izadjete na ulicu i vi.

Odgovori

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi