Naslovna  |  Konkursi  |  Nagrade  |  Otvoren 27. nacionalni konkurs Press Photo Srbija: Ko je autor najbolje fotografije u 2025. godini?
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Nagrade

13. 11. 2025.

Izvor: PRESS PHOTO SRBIJA

Otvoren 27. nacionalni konkurs Press Photo Srbija: Ko je autor najbolje fotografije u 2025. godini?

Centar za razvoj fotografije raspisuje 27. nacionalni konkurs za najbolje fotografije u medijima – Press Photo Srbija. Na konkurs, koji predstavlja najstariju i najprestižniju strukovnu nagradu u zemlji, fotografi mogu poslati radove koji su definisali period između novembra 2024. i novembra 2025. godine.

Konkurs je otvoren za sve medijske fotografe, državljane Republike Srbije (za radove snimljene u zemlji ili inostranstvu), kao i za strane državljane čije su fotografije nastale na teritoriji Srbije.

Na konkursu mogu učestvovati fotografije nastale u periodu od 10. novembra 2024. do 10. novembra 2025. godine.

Učešće na konkursu je besplatno.

Radovi se mogu prijaviti u više kategorija, koje obuhvataju ključne oblasti kao što su: Vest, Život, Portret, Sport i Umetnost. Propozicije, koje sadrže kompletnu listu kategorija i tehničke uslove, kao i pristupni formulari dostupni su na sajtu vizualizator.rs.

Rok za dostavljanje prijava je 24. novembar 2025. godine do 23:59. Pristupni formulari i radovi šalju se na e-mail adresu pressphotosrbija@gmail.com. 

O pobednicima će odlučivati stručni žiri sastavljen od domaćih i međunarodnih eksperata. 

Press Photo Srbija je najznačajnija nacionalna nagrada u oblasti medijske fotografije, osnovana 1999. godine. Fokus konkursa je na autorskom pristupu, poštovanju etike i verodostojnom prikazu društvenih promena i pojava u Srbiji i svetu, kroz objektiv domaćih autora. 

Cilj konkursa je očuvanje nepristrasnosti, odgovornosti u medijima i zaštita autorskih prava.

Press Photo Srbija nudi platformu fotografima da, kroz svoje radove, predstave lične perspektive na društvene promene i pojave u Srbiji.

Nagrađeni i pohvaljeni radovi, uključujući i glavnu nagradu, biće predstavljeni na tradicionalnoj izložbi koja se od 2013. godine održava u sklopu Međunarodnog festivala fotografije Vizualizator. Ovogodišnje, 13. izdanje festivala održava se od 18. novembra do 15. decembra u Beogradu, Pančevu i Somboru pod sloganom „Budi prisutan“.

Za sve dodatne informacije, zainteresovani se mogu obratiti organizatoru putem mejla pressphotosrbija@gmail.com.

 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi