Насловна  |  Актуелно  |  ДНКиМ  |  Уручен "Бели божур" директору основне школе, "Црни божур" није уручен
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

ДНКиМ

23. 12. 2021.

Извор: ДНКиМ

Уручен "Бели божур" директору основне школе, "Црни божур" није уручен

Председник Удружења новинара Србије на Kосову, односно Друштва новинара Kосова и Метохије, Дарко Димитријевић данас је уручио признање „Бели божур“ за најбољу сарадњу са новинарима и медијима у 2021. години директору ОШ „Миладин Митић“ у Лапљем Селу Љубиши Kараџићу.

Љубиша Kараџић је добио највећи број гласова новинара који су чланови УНС-а на Kосову.

„Ја сам био доступан, углавном, за локалне медије које је интересовала тематика саме школе. Ове календарске године имали смо пуно изазова, онлајн наставу где су и ученици и родитељи били збуњени, па чак и наставници. Све је требало пренети на прави начин. Ниједну новинарску екипу нисмо одбили, излазили смо у сусрет. Сама номинација је признање и да није било овога ја бих наставио истим путем. Обавеза је сваког представника одређене институције да изађе са ставом, да брани интересе своје институције, али и шире друштвене заједнице“, казао је Kараџић, након уручења плакете.

Министар за заједнице и повратак и председник Српске листе Горан Ракић овогодишњи је добитник “Црног божура”. Господин Ракић се, нажалост, није појавио иако је пре неколико дана обавештен и позван на данашњи догађај. 

Председник УНС-а на Kосову Дарко Димитријевић је казао да је гласање за признање „Бели Божур“ било неизвесно до последњег дана, као и да је гласао велики број колега.

„Kада је у питању „Бели Божур“, мислим да смо имали квалитетне кандидате. Јако важна ствар је да и убудуће имамо људе који су увек спремни да јавно говоре на одређене теме и да на тај начин размењујемо и мишљења и критике, и да тим путем идемо ка бољем односу, демократији и суживоту“, рекао је Димитријевић.

Димитријевић наводи да је за добитника признања „Црни Божур“ ситуација била јасна од првог дана.

„Није Горан Ракић једини, ми имамо много Горана Ракића на Kосову данас. Ту је и председница Kосова Вјоса Османи која је затворена за српске медије, као и остали номиновани. То је јако лоше, не само за ситуацију и друштво у коме живимо, већ тамо где су врата затворена медијима, историја која се пише остаје недоречена у овом смислу. Ти људи остају невидљиви, а грађани и друштво ускраћени за одговоре на нека суштински важна питања за живот и опстанак“, казао је Димитријевић.

Он је позвао и министра Ракића али и остале који су кандидовани за ову плакету да поправе свој однос према медијима који преносе информације јавности јер их, како је казао, њихове функције на то обавезују.

Признања „Бели божур“ и „Црни божур“ установљена су 2014. године са циљем да укажу на позитивне и негативне примере сарадње појединаца, институција и организација са медијима и новинарима, као и на њихов свеукупни однос према јавности.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси