Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  До 2020. сви ћемо бити на интернету
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

17. 04. 2013.

Извор: АБЦ Србија, Б92

До 2020. сви ћемо бити на интернету

Гуглов извршни директор Ерик Шмит дао је занимљиву изјаву на свом Гугл+ профилу, која је за неке била чудна, али су је неки протумачили и као ствар која ће се неизбежно десити у будућности.

"На сваку особу која је на мрежи, постоје две које нису. До краја деценије сви ће на Земљи бити повезани', записао је Шмит и покренуо праву расправу."

Неки од Шмитових 'пратилаца' сложили су с његовом изјавом и то поткрепили примерима из различитих земаља у којима је мобилни интернет доживео прави процват и омогућио људима који немају рачунар да ипак буду 'спојени' с другима.
Према подацима ИТУ (Међународне телекомуникацијске уније), 2,3 милијарде људи широм света је на мрежи, што је двоструко више но пре пет година.

Да Шмитова изјава има неку тежину, говори и податак америчке кпмпаније за истраживање тржишта Форестер која предвиђа да ће до 2017. више од половине становника света редовно користити интернет.

С обзиром на то да све више земаља има план изградње широкопојасне интернет мреже, а цена приступа интернету опада, можда и није тако тешко закључити како ће сви на свету имати приступ интернету до краја деценије.

Питање је само хоће ли га и како користити.

Коментари (1)

Остави коментар
сре

17.04.

2013.

Dejan R. Popovic, dipl. inz. [нерегистровани] у 11:06

(Bliska) buducnost mreze "Internet"

"S obzirom na to da sve više zemalja ima plan izgradnje širokopojasne internet mreže, a cena pristupa internetu opada, možda i nije tako teško zaključiti kako će svi na svetu imati pristup internetu do kraja decenije", pise u pretposlednjem pasusu ovog teksta. Nisam siguran u ovu tvrdnju, zato sto je krajem prosle godine propala Svetska konferencija o medjunarodnim telekomunikacijama (WCIT-12) i zato sto preti razbijanje globalne mreze "Internet" u "nacionalne segmente Interneta". Nisam siguran, takodje, da ce u svim zemljama,do 2020. godine, u pristupnim mrezama ("poslednja milja" ili "poslednji kolometar") bakarne parice biti zamenjene sa optickim vlaknima. A bez te zamene nema ni sirokopojasne fiksne mreze "Internet".

Verujem da ce u skoroj buducnosti (od 2015 - 2020) u mnogim zemljama biti izgradjenne sirokopojasne bezicne mreze "Internet". Jos vise verujem da u istinitost pitanja iz poslednjeg pasusa: "hoce li ga i kako koristititi". Jer, mora se priznati, tesko je pisati dobre tekstove i gledati dobre filmove u pokretu?!

P. S. - Krajem 2014. u SAD prestaje zakonski moratorijum na internet takse.

Одговори

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси