Вести
27. 05. 2013.
Тијанић: Вучић је срушио стереотип о српској десници
Генерални директор РТС-а Александар Тијанић сматра да је претплата, када је могућа, најбољи модел финансирања јавног сервиса, али ако буџет може да издржи, онда је решење државно финансирање да би се олакшао положај грађана.
Упитан о стању медијских слобода у Србији, Тијанић је у интервјуу „Блицу“ цинично одговорио да је „све у најбољем реду“, истичући да традиционалистичке новине немају читаоце, док су остале на ободу анархије.
- Данас вам за бављење новинарством није потребна писменост, само мобилни телефон и крвожедност - изјавио је Тијанић, који сматра да је први потпредседник Владе Србије Александар Вучић срушио пет важећих стереотипа, али да има само две или три године времена да нађе одговор на питање које назива „ноћном мором“ - како и чиме да ову нацију врати на смислени посао. Према његовој оцени, Вучић је срушио стереотип о српској десници која је, по дефиницији, сматрана антиевропском, затим страх од тајкуна, потом да Срби неће да преговарају и да са Албанцима нема преговора, док је историју заменио економијом.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.