Насловна  |  Актуелно  |  Вести  |  Ћулибрк: Власник медија не може да ради шта хоће, чекамо да видимо ко ће добити тендер за 5Г
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Вести

04. 09. 2025.

Аутор: Н1 Извор: Н1

Ћулибрк: Власник медија не може да ради шта хоће, чекамо да видимо ко ће добити тендер за 5Г

Милан Ћулибрк, уредник рубрике „Економија“ у недељнику „Радар“ оценио је да је заблуда да приватни власник медија може да ради шта хоће, истакавши да то важи и за BC Partners. Како је казао, на изборе му личи и акција смањења маржи, али и тендер за 5G мрежу и почетна цена од 100 милиона евра.

Уредници медија који послују у оквиру Унитед медиа објавили су манифест за независно новинарство. Ћулибрк каже да је то обавеза новинара, истакавши да је прва улога медија да раде у јавном интересу и извештавају објективно и независно. 

Уредник у „Радару“ оцењује да су с друге стране медији који то нису, односно који су пропагандна гласила власти.

„Заблуда је да приватни власник може да ради шта хоће. Заблуда је да Жељко Митровић, Драган Ј. Вучићевић, па и BC Partners може да ради шта хоће. Не може. Оно што ради Жељко Митровић да у ударној информативној емсији промовише своју робу, уваљује дронове Војсци Србије, за све те прилоге би требало да плати рекламу по тржишној цени“, казао је Ћулибр у емисији Н1 Студио лајв.

Према његовом мишљењу, РТС ће за председника државе бити део обојене револуције све док не почне да изгледа као Информер и Пинк.

„Ако желе да изгледају тако – срећно им. Иако је срамно да не обавештавају јавност ни о чему о чему власт не жели да се обавештава. Посао медија јесте да обавештава о грешкама да би се оне поправиле. Није посао медија да тапшу по леђима“, истакао је Ћулибрк.

„Донете мере личе на изборе“

Говорећи о мерама које је донела Влада Србије, како би се снизиле цене, гост Н1 Студио лајв каже да неће унапред ништа тврдити и да не искључује могућност да ће нешто појефтинити. Истиче да га више брине начин на који се све ради.

„Види се да је уредба склепана на брзака. Убацили су одредбу у којој стоји да ‚фактурне цене добављача неће смети да буду веће него што су биле 1. августа‘. То значи да онај ко производи ову чашу неће моћи да је прода по већој цени. Када поскупи струја сви трошкови падају на терет произвођача. Ако почну да праве губитке није искљчено да ће отпустити неког од радника“, указао је економски новинар.

Да се пад инфлације не очекује, по њему говори и то што гувернерка Народне банке Србије Јоргованка Табаковић у првој половини августа није смањила референтну каматну стопу, већ је задржала на истом нивоу.

„Проблем је што су трговци сада укинули акције, вратили су пуне цене које су по нижим маржама веће него на акцијама и доћи ћемо до тога да кукамо ‚немојте више да нас браните, ко бога вас молим‘. Поента је да су марже безобразно високе, да су цене на просеку Европске уније, а да су плате упола мање од просека ЕУ, што значи да живимо дупло лошије него у ЕУ“, додао је Ћулибрк.

Напомиње да му донете мере личе на изборе, али и једна вест која наизглед с тим нема никакве везе, а то је расписивање тендера за 5Г рмрежу по почетној цени од 100 милиона евра.

„Пошто је СББ раније био јако заинтересован, сада је питање ко ће учествовати на тендеру. Или је та лиценца била део неког ширег договора да можда у целу ту игру још неко уђе. Ако је укључена лиценца, е онда ја са нестрпљењем очекујем октобар када истичу рокови да видим ко ће добити и по којој цени“, истакао је гост Н1 Студио Ливе.

Коментари (0)

Остави коментар

Нема коментара.

Остави коментар

Молимо Вас да прочитате следећа правила пре коментарисања:

Коментари који садрже увреде, непристојан говор, претње, расистичке или шовинистичке поруке неће бити објављени.

Није дозвољено лажно представљање, остављање лажних података у пољима за слање коментара. Молимо Вас да се у писању коментара придржавате правописних правила. Коментаре писане искључиво великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора или скраћивања коментара који ће бити објављени. Мишљења садржана у коментарима не представљају ставове УНС-а.

Коментаре које се односе на уређивачку политику можете послати на адресу unsinfo@uns.org.rs

Саопштења Акције Конкурси