Вести
08. 03. 2011.
Дигитализација радија касни

Вујовић је на округлом столу поводом 75. годишњице постојања Међународног радија Србија рекао да држава има законску обавезу да до окончања процеса преласка са аналогног на дигитални телевизијски сигнал утврди како ће се користити преостали опсег фреквенција.
"Споро се крећемо у том правцу", рекао је Вујовић и оценио да Србија у процесу дигитализације "каска за развијеним земљама читаву деценију".
Он је додао да је примена државне стратегије о дигитализацији почела, али углавном за телевизије, а само спорадично и за радио-емитере.
"Ма колико да се кашњење правда недостатком финансија, то се мора сагледати као инвестиција, а за емитере то је и могућ опстанак и унапређење пословања", рекао је Вујовић.
Он је изразио наду да ће и медијска стратегија коју треба да усвоји Министарство културе и информисања, указати на могуће правне оквире за статусна решења у медијима. Државна секретарка у Министарству културе Снежана Стојановић-Плавшић рекла је да то министарство има обавезу да сагледа значај Међународног радија Србија и начине прилагођавања тог сервиса савременим тенденцијама.
Она је казала да је тај радио једна од најстаријих краткоталасних станица у свету и оценила да ће та технологија у радио-дифузији бити још неопходна.
Ове године за Међународни радио Србија из републичког буџета биће издвојено 122 милиона динара, а тај износ исти је као и претходне године, рекла је Стојановић-Плавшић.
Међународни радио Србија основан 8. марта 1936. године као Радио Југославија, а данас емитује програм на 11 језика за иностранство и дијаспору, на кратким таласима, путем сателита и на интернету.
Коментари (0)
Остави коментарНема коментара.