Саопштења
24. 02. 2016.
УНС: Влада да реши спорна питања приватизације Танјуга
Поводом изјаве представнице Агенције за привредне регистре Ружице Мачукат да „Новинска агенција Танјуг која је угашена Владином одлуком, из регистра мора бити брисана као јавно предузеће, а потом и као медиј“, Удружење новинара Србије (УНС) позива Владу Србије да хитно разреши сва спорна питања у вези са статусом агенције Танјуг. Уколико одлука Владе о правним последицама престанка Новинске агенције Танјуг није у складу са законом, како тврде поједини правни стручњаци, Влада би требало да је опозове и да имовину Танјуга без накнаде понуди новинарима Танјуга, како Закон о јавном информисању и налаже.
УНС позива Владу да приватизацију националне новинске агенције оконча на законит начин и уз поштовање права на једнаке могућности свих новинара и медијских радника.
Коментари (7)
Остави коментар03.03.
2016.
Re:protest
Poštovane kolge sa ulice.Smatram da bismo se trebali organizovati tj.skupiti i protestovati ispred vlade ,sa zehtevom da vlada sve nas sa ulice vrati na posao ili da defitivno ugasi Tanjug.U proteklom periodu
Одговориbranka zapošljava nove saradnike na naša radna mesta i to vlada zna i čuti ,kao da je to normalno.Pa ako je to vladi,čitaj premijeru,npormalno neka nam to i objasne po kojoj se logici ,tj zakonu, dešava.
Očekujem uskoro našu organizovanost u interesu svih nas sa ulice.
27.02.
2016.
Re: o
UPRAVO TAKO!!!
Одговори27.02.
2016.
(ne)radnici
Postovani, radila sam u Tanjugu do novembra prosle godine. Za sudbinu bivse nacionalne agencije licno je odgovoran menadzment preduzeca. Mi, radnici, koji smo imali po vise stotina tekstova mesecno, i koji su bili "udarni", profesionalni, i bez " uvlacenja" vlastodrscima i preuzimani od strane svih stampanih i drugih medija smo dobili nogu, a u Tanjugu, koji uzgred budi receno ne postoji, ostali su "poslusnici" u sluzbi vlasti. Uostalom, pogledajmo naslove i sta je u fokusu agencije. Pogledajmo ta silna radna mesta koja se svakodnevno otvaraju. Uskoro nece biti dovoljno ljudi za te silne fabrike koje nicu. Licno sam izvestavala sa tribine Vojislava Seselja, dok je Tanjug zakonski postojao i receno mi je iz urednistva - samo nekoliko recenica, vrlo kratko, sto ce reci - nebitno. Uradila sam tu tribiny profesionalno u skladu sa profesionalnom etikom, a objavljeno je deset recenica bez ikakvog smisla. Toliko o tome. Ostala sam na ulici, kao i brojne kolege jer smo obavljali posao posteno. Ogorcena sam i smatram da je Tanjug izgubio kredibilitet, uprkos tome sto jos uvek radi, a ni sama ne znam po kom osnovu.
Одговори25.02.
2016.
Hm...
"Naša" vlada ne štiti naše medije već tuđe interese a time i svoje interese.
Одговори25.02.
2016.
Sramota ???
Koga da bude sramota...
ОдговориVladu ili zakonskog zastupnika branku đukić koja je uradila sve da se tanjug ne proda i rasterala potencijalne kupce ? Pa ne budite smešni, vlada srbije je dala kozi da čuva kupus, to jest branki da reorganizuje tanjug tako što će da pootpušta sve nas koji smo godinama stvarali tanjug i njegov ugled u svetu, a da zadrži samo svoje poslušnike.
24.02.
2016.
Re:
Koga da bude sramota?
ОдговориOne sto su priviligovatni i imaju poseban status!!!!????
ili one koji traze da sve bude JAVNO i zakonski ?
24.02.
2016.
А
ОдговориКАКО ВАС НИЈЕ СРАМОТА?