Vesti
28. 12. 2012.
Izvinjenje zamenika gradonačelnika Valjeva novinarki
Zamenik valjevskog gradonačelnika Dragoljub Krstić izvinio se urednici Radio Patka Dariji Ranković zbog uvreda izrečenih na poslednjoj sednici Gradske skupštine. „Želim da uputim izvinjenje novinarki Radio Patka Dariji Ranković što sam, bez obzira na okolnosti, neprimereno reagovao kao zamenik gradonačelnika na sednici Gradske skupštine održanoj 24. decembra i naneo joj uvredu“, navodi se u Krstićevoj izjavi za javnost prosleđenoj medijima iz Gradske uprave.
Krstić je urednicu Radio Patka nazvao „ološem“ i zatražio njeno „izbacivanje“ iz sale nakon primedbe odbornika Slobodana Gvozdenović a iz GG Pobeda, čiji je član i Krstić, da ga „dekoncentriše sklanjanje diktafona dok govori“.
Ovo je poslednji put da se tako nešto dešava (sklanjanje diktafona), u protivnom ja ću je izbaciti iz sale - kazao je tada Gvozdenović.
Novinari su napustili sednicu gradskog parlamenta, na kojoj se raspravljalo o budžetu, a zahtevom za zaštitu obratili su se gradonačelniku Stanku Terziću (SPS), predsedniku Gradske skupštine Mihailu Jokiću (SNS) i višem tužiocu Miodragu Plaziniću.
Sednicu su napustili i opozicioni odbornici iz DS i LDP, a saopštenjima za javnost sa podrškom novinarima oglasile su se i partije koalicije na vlasti - SPS, SNS, URS, NS i Pokret za Valjevo.
Komentari (2)
ostavi komentar10.01.
2013.
Nedostaje izvinjenje novinarke
Ocekivao sam i izvinjenje Darije Rankovic koja je svojim neprofesionalnim radom prouzrokovala ceo slucaj.
Odgovori28.12.
2012.
Izvinjenje
Koliko mu je trebalo vremena da se izvini. Kad se digla prasina onda se setio.
Odgovori