Vesti
15. 05. 2025.
Osnovni sud u Novom Sadu zabranio emitovanje spornog spota Centra za društvenu stabilnost
Osnovni sud u Novom Sadu doneo je rešenje kojim se usvaja zahtev za privremenu meru u postupku koji su pokrenuli N1 i Nova S protiv Centra za društvenu stabilnost, zbog neovlašćenog emitovanja video sadržaja koji, kako se navodi u tužbi, sadrži neistinite i štetne tvrdnje o novinarima ovih televizija, saopštava N1.
Ovom merom se Centru za društvenu stabilnost zabranjuje da putem televizija Pink, Prva, B92, K1, kao i bilo koje druge televizije, ali i putem društvene mreže X (nekadašnjeg Tvitera) ili bilo koje druge društvene mreže, objavljuje i čini dostupnim javnosti video zapis koji sadrži logotipe televizija N1 i Nova S, snimke njihovih novinara, kao i tvrdnje da ti novinari "lažu i šire mržnju".
Privremena zabrana ostaje na snazi do okončanja sudskog postupka po tužbi N1 i Nova S, kojom se traži zaštita ugleda, prava na profesionalni integritet i sprečavanje daljeg širenja klevetničkog sadržaja.
Odluka suda dolazi nakon objave video materijala Centra za društvenu stabilnost koji je emitovan i deljen putem više medijskih kanala i društvenih mreža, izazvavši burne reakcije novinarskih udruženja i organizacija za zaštitu medijskih sloboda.
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.