Vesti
10. 02. 2026.
Upozorenje BIRODI-ja
Biro za društvene istraživanja (BIRODI) upozorio je da Agencija za sprečavanje korupcije i REM ne reaguju dok predsednik Aleksandar Vučić vodi neobjavljenu izbornu kampanju, čime krši zakon.
Vučić koristi medijske nastupe za političku promociju pre zvaničnog raspisivanja izbora, što mu daje nefer prednost.
BIRODI zahteva od REM-a da analizira Vučićeve medijske nastupe i utvrdi da li deluje u okviru svojih ustavnih ovlašćenja ili kao politički akter.
Vučić je tokom 2025. godine pomenut 12.888 puta u centralnim informativnim emisijama, dok je premijer pomenut manje od 600 puta, što može ukazivati na preuzimanje nadležnosti vlade.
BIRODI takođe poziva Agenciju za sprečavanje korupcije da ispita moguće sukobe interesa.
Nedostatak reakcije REM-a i Agencije BIRODI vidi kao institucionalno saučesništvo u narušavanju integriteta izbornog procesa, što može dovesti do krivičnih prijava.

Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.