Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Legija traži sigurnost za četiri ćerke i ženu!
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

18. 01. 2014.

Autor: D. Ć. - I. Č. Izvor: Alo!

Legija traži sigurnost za četiri ćerke i ženu!

Milorad Ulemek Legija (45) tražio je povlastice za svoju porodicu, a za uzvrat je inicirao razgovor sa tužilaštvom u kojem je otkrio imena ubica novinara Slavka Ćuruvije, saznaje „Alo!“. Prema rečima našeg izvora, bivši komandant „crvenih beretki“, koji je osuđen na 40 godina zbog ubistva premijera Srbije Zorana Đinđića, tražio je da suprugu i decu u požarevačkom zatvoru „Alkatraz“ ne viđa više kroz neprobojno zaštitno staklo, već da ga posećuju po normalnom režimu.

Legija decu u zatvoru „Alkatraz“ viđa jednom mesečno ili ređe, a smeta m strašno što ne sme da ih dotakne. U toj maloj prostoriji njihova poseta se snima kamerama, kao i razgovor. Četiri ćerke stare devet, 10, 12 i 13 godina u posetu mu dovodi njegova nevenčana supruga Aleksandra Ivanović.

Osim toga, Legija je u stalnom strahu za bezbednost svoje supruge i dece, koji su se jedno vreme seljakali po inostranstvu, a želeo bi i da deca materijalno budu obezbeđena za školovanje.

Jedna ćerka sada treba da upiše koledž, a sve četiri su pohađale francusku internacionalnu školu u Beogradu - kaže Ulemekov prijatelj, koji navodi da su svi iz društva bili šokirani kada su čuli da je Legija odlučio da progovori o ubistvu Ćuruvije. Naš sagovornik navodi da je Legija imao više razloga da uperi prst u osumnjičene za ubistvo Ćuruvije.

Dozlogrdilo mu je što su svi oni koji su ubijali na slobodi i što su se svi oko njega obogatili, a sada peru ruke od svega. Smatra da su ga iskoristili, a mnogima je davao i šakom i kapom. Plašio se i da bi neko od njih mogao da ga umeša u ubistvo Ćuruvije. Da se nije javio, oni bi njega optužili. Pitao se zašto da ćuti, šta ima od toga, osim troškova, čak i zdravstvenih, pa je odlučio da progovori. Pobesneo je i rekao to što ima. Mnogi se plaše njegovog svedočenja, a on mnogo zna i ima šta da kaže - otkriva Ulemekov prijatelj. On nam otkriva i da je Ulemek u poslednje vreme raspoložen, te da je poslao pismo porodici u kojem se našalio na račun svog boravka u najčuvanijem srpskom zatvoru.

„Juče, za Božić, servirali su nam pečenje i tortu, a bili su trubači i vatromet. Pozdrav iz vazdušnje banje ‚Zabela“‘, napisao je Legija, koji je za umešanost u ubistvo Ćuruvije optužio Radomira Markovića, bivšeg šefa DB-a, Milana Radonjića (54) i Ratka Romića (51), bivšeg pripadnika DB-a.

Prva supruga ga posetila u zatvoru

Maja Luković, prva Legijina supruga, posetila ga je u septembru prošle godine u zatvoru, ali je došla i da ga vidi na suđenju za pobunu „crvenih bereteki“ , navodi naš sagovornik. Prva Legijina žena čije je prezime nosio više godina, živi u Kanadi, a sa njim ima ćerku od 16 godina. U Torontu radi kao novinar, a izvor „Alo!“ navodi da je u Srbiju došla da bi se sa Ulemekom dogovorila o školovanju ćerke N. L.

Aleksandra živi u stalnom strahu

Kako „Alo“ saznaje, i Ulemekovoj ženi Aleksandri je dozlogrdilo da stalno živi u strahu. Navodno je jedno vreme živela u Francuskoj, pa u Kanadi, ali se, prema nezvaničnim informacijama, vratila u Srbiju. Prema saznanjima „Alo“, ona izdaje svoj deo vile u Košutnjaku, kao i očuhov stan u blizini MUP-a Srbije, kod ulice Kneza Miloša. „Pošto ne radi, njoj finansijski pomažu rođaci i kumovi iz Dubaija“, kaže naš sagovornik.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi