Vesti
24. 01. 2014.
Danski novinar: Rastuća bulevarizacija medija
Šef informativne službe danskog javnog servisa DR Ulrik Hagerup ocenio je sinoć u Beču da je glavni problem medija rastuća „bulevarizacija“.
On je tokom diskusije Foruma za novinarstvo i medije naveo da, kada ovih dana otvara novine ili gleda informativne emisije, nailazi na slike razjarenih demonstranata u Ukrajini ili rata u Siriji.
„Strašno je i ne odgovara mom konceptu novinarstva“, rekao je Hagerup i zatražio konstruktivan pristup, koji, kako je objasnio, ne znači da novinari zatvaraju oči pred kriznim žarištima ili društveno političkim problemima.
Međutim, i kod takvih pitanja, smatra Hagerup, moguće je ponekad izabrati pozitivan pogled.
Hagerup strahuje da nije sve što aktuelno činimo na dobrobit društva, ocenjujući da većinski negativna i pored toga nepotpuna slika, koje mediji prenose o svetu minira poverenje u novinarstvo.
„Mi činimo ljude nesigurnim“, kritikovao je Hagerup, dodajući da je rastuća bulevarizacija glavni problem medija.
„To se proširilo na sve vrste medija i bolest je koja ima uticaja na svakog”, kaže i dodaje da mediji treba da saslušaju šta građani žele, a oni žele priče koje su za njih od značaja.

Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.