Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  ANEM: Popusti za korišćenje muzičkih autorskih dela
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

18. 03. 2014.

Izvor: Tanjug, Blic

ANEM: Popusti za korišćenje muzičkih autorskih dela

Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) i organizacija muzičkih autora Srbije SOKOJ postigli su dogovor o Protokolu o saradnji koji će, kako je danas saopštio ANEM, omogućiti da emiteri ostvare značajne popuste i pogodnosti za korišćenje muzičkih autorskih dela.

Kako se navodi u saopštenju ANEM-a, dogovorene popuste i pogodnosti će pod istim uslovima moći da koriste sve radio i TV stanice koje plaćaju minimalnu naknadu, a Protokolom je regulisano i pitanje izmirivanja dugova iz prethodnog perioda.

ANEM je, kao reprezentativno udruženje emitera - korisnika autorskih muzičkih dela, istakao da je Protokolom predviđeno da će biti formirana zajednička stručna komisija sastavljena od predstavnika ANEM-a i SOKOJ-a, koja će da pripremi uslove za otpočinjanje novih pregovora o tarifi.

 U tom cilju SOKOJ će, bez odlaganja, a po dobijanju mišljenja stručne komisije da su obezbeđeni uslovi da pregovori o tarifi dovedu do sporazuma, objaviti javni poziv u Službenom glasniku RS i time formalno otpočeti proceduru za vođenje pregovora koja je predviđena Zakonom o autorskom i srodnim pravima.

Protokol o saradnji će se primenjivati do zaključenja Sporazuma o tarifi naknada koje se plaćaju za korišćenje muzičkog repertoara SOKOJ-a, navodi se u saopštenju.

 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi