Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Zaposleni u RTV Mladenovac najavljuju štrajk glađu
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

25. 02. 2015.

Autor: K. Ž. Izvor: Danas

Zaposleni u RTV Mladenovac najavljuju štrajk glađu

Ukoliko Agencija za privatizaciju pod hitno ne reši naše pitanje, stupićemo u štrajk glađu kaže za Danas Dragan Nikolić, jedan od 10 zaposlenih u RTV Mladenovac.

Radnici ove medijske kuće skoro dve godine ne primaju platu niti imaju overene zdravstvene knjižice. Nakon neuspele privatizacije, većinski vlasnik Radio-televizije Mladenovac od 2013. je Agencija za privatizaciju, koja u protekle dve godine nije pokazala ikakav interes za ovu kuću.

Istovremeno, i opština Mladenovac uskraćuje pomoć RTV Mladenovac i izbacuje zaposlene iz prostorija koje su bile opštinsko vlasništvo. Naša medijska kuća postoji samo na papiru. Iz Agencije danas nam stiže privremeni zastupnik kapitala. Ako ovoga puta naš problem ne bude rešen, stupićemo u štrajk glađu ispred Agencije, izričit je Nikolić.

Većinski vlasnik akcija i direktor i glavni i odgovorni urednik preduzeća postao je Miloš Maslarić, kupivši državni kapital. Nedugo zatim, Maslarić pravi višemilionski dug, te Agencija za privatizaciju 12. jula 2013. raskida privatizaciju zbog neizmirenih zarada. Za zastupnika kapitala postavlja Mirjanu Popović, koja za novog glavnog i odgovornog urednika imenuje bivšeg vlasnika i direktora Miloša Maslarića.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi