Vesti
03. 08. 2015.
Udružili se Pink Internešenel Kompani i Dajrekt Medija
Dajrekt Medija (Direct Media d.o.o.) postala je vlasnik 10 odsto kapitala Pink Internešenel Kompani (International Company), u cilju zajedničkog strateškog nastupa na inostranim tržištima van granica zemalja regiona, saopštila je večeras Pink International Company.
O promeni u vlasničkoj strukturi, Pink Internešenel Kompani je kroz ustaljenu zakonsku proceduru obavestila Regulatorno telo za elektronske medije i druga nadležna tela.
Kao najveći regionalni medijski sistem koji posluje u osam zemalja (Srbiji, Crnoj Gori, BiH, Hrvatskoj, Sloveniji, Makedoniji, Albaniji i Bugarskoj) i ima 14 godina uspešnog poslovanja u oblastima medija i komunikacija, Dajrekt Medija sticanje 10 odsto vlasništva u kapitalu Pink Internešenel Kompani, vidi kao snaženje partnerstva koje će omogućiti značajnije poslovno povezivanje i prisustvo medijskih profesionalaca regiona na novim tržištima.
"Pink, kao najveća medijska korporacija u regionu koja je definisala i postavila standarde za komercijalne televizije na svim tržištima gde posluje, izuzetno smo zadovoljni izborom Dajrekt Medija za partnera, budući da se radi o medijskom sistemu sa dokazanom ekspertizom u medijskoj industriji", saopštila je Pink Internešenel Kompani, uz napomenu da će se o svim strateškim i programskim pitanjima korporacije odlučivati, kao i do sada, na nivou Upravljačkog borda Pink Internešenel Kompani.
Pink Internešenel Kompani nastavlja strateški da razvija poslovanje u svim zemljama gde posluje, što naši gledaoci najpre vide kroz konstantno unapređenje programske šeme, a što kao rezultat ima činjenicu da beležimo najveću gledanost među komercijalnim emiterima.
"Fokusirani smo da ulažemo u televizijski program isključivo vrhunskog kvaliteta i verujemo da ulazimo u narednu fazu razvoja koja će našim gledaocima i ukupnom medijskom tržištu dati novi kvalitet", navedeno je u saopštenju.
Komentari (0)
ostavi komentarNema komentara.