Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Rijaliti može, rukomet ne
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

05. 09. 2015.

Autor: M. Pavlović Izvor: Dnevnik

Rijaliti može, rukomet ne

Rukometaši Vojvodine načinili su veliki uspeh u protekloj sezoni u domaćim takmičenjima, a u ovoj će igrati u grupnoj fazi Lige šampiona Evrope i, narano, u SEHA ligi, koja je već počela.

Međutim, to ne interesuje televizijske stanice, pošto EHF zahteva prenose utakmica Lige šampiona.

Naravno, zbog sponzora i popularizacije rukometa. Direktor crveno belih Darko Jevtić više je nego ogorčen zbog toga.

Borimo se da dobijemo TV prava, ali od toga slaba vajda. U obavezi smo da obezbedimo prenose utakmica u Ligi šampiona, za to nam traže oko 100.000 evra. Mi odgovor EHF u moramo da pošaljemo do naredne srede. Svakodnevno smo u kontaktima sa svim relevantnim činiocima, ali niko nije zainteresovan. Ovo može naš klub da uzdrma iz temelja, rekao je Jevetić.

Prema njegovim rečima, milioni evra se izdvajaju za nekakve rijaliti šoue, a ne može da se obezbedi prenos vrhunskih rukometnih utakmica.

Ne možemo da verujemo da momci koji brane boje našeg kluba i u isto vreme reprezentuju države ne zaslužuju da se nađu na TV ekranu. Televizije sa nacionalnom frekfencijom su nezainteresovane, one koje bi htele nemaju tehničke mogućnosti pa ispada da Srbiji ne treba ovakav sportski događaj. Iako se borimo svim silama da se utakmice prenose, plašim se da se to neće ostvariti i Vojvodina će povući teške konsekvence.Silno smo se obradovali što ćemo zaigrati u društvu najboljih evropskih klubova i nismo ni pretpostavljali da ćemo se suočiti sa ovakvim problemom, konstantovao je Jevtić. 

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi