Naslovna  |  Aktuelno  |  Vesti  |  Jelenin svekar tužio Informer!
Povećaj veličinu slova Vrati na prvobitnu veličinu slova Smanji veličinu slova štampaj štampaj
 

Pošalji prijatelju

Vesti

04. 11. 2016.

Autor: E. I. Izvor: Informer

Jelenin svekar tužio Informer!

Vladimir Marjanović, svekar ubijene pevačice Jelene Marjanović, tužio je Informer i traži odštetu od čak 6.000.000 dinara!

Marjanović je izračunao da treba da mu platimo pet miliona dinara zato što smo mu povredili čast i ugled pišući o njegovoj porodici posle Jeleninog ubistva i još milion dinara zato što je zbog toga pretrpeo strah.

Povređena mu psiha

Jelenin svekar i njegovi advokati izbrojali su 19 tekstova u onlajn i štampanom izdanju Informera kojima mu je povređen ugled.

- U dnevnim izdanjima Informera objavljeni su brojni tekstovi kojima su na najgrublji način povređena prava tužioca, iznošenjem u javnosti nedozvoljenih informacija, senzacionalističkih i zlonamernih konstrukcija, neistina i podataka iz privatnog života, kaže se u uvodu tužbe, a onda se na narednih 20 strana ti tekstovi uglavnom prepričavaju bez jasnog navođenja i dokaza šta je tu senzacionalistički, zlonamerno, nedozvoljeno, a posebno šta je neistinito.

Razlog za ovako visok tužbeni zahtev najstariji Marjanović vidi u „posebnom psihičkom stanju u koje je zapao posle smrti snaje Jelene", što obrazlaže u jednom delu tužbe:

Pisanje Informera ozbiljno bi uticalo na psihičku stabilnost svakog prosečnog čoveka koji bi se našao u takvoj situaciji. Međutim, tužiocu (Marjanoviću, prim. aut.) se sve navedeno dešava u situaciji kada se nalazi u posebno teškom psihičkom stanju naposredno nakon svirepog ubistva supruge njegovog sina Zorana - obrazlaže se u tužbi.

Sve same laži

Međutim, Rada Matić iz Beča, koja se posle Jeleninog ubistva dopisivala i sa Vladimirom i sa njegovim sinom Zoranom, kaže nam da stariji Marjanović u toj prepisci uopšte nije delovao kao da je u „teškom psihičkom stanju".

- On nije normalan! Sada mi je žao što nisam sve Vladimirove bolesne poruke sačuvala, već sam vam samo neke pokazala. Svašta mi je slao i govorio kako se „ručno“ zadovoljava dok mu pišem. Zaista nije zvučao kao da je zbog bilo čega psihički potresen i utučen. Kao kod Zoranove tužbe, i u ovom slučaju pristajem da vam budem svedok, jer za sve imam dokaze crno na belo - izričita je Rada Matić.

Zoran traži 13 miliona

Pre Vladimira Marjanovića naš list je tužio i njegov sin Zoran, koji je u ime naknade za narušenu čast i ugled, kao i za pretrpljeni strah, tražio čak 13 miliona dinara. Zoran je tražio i da nam sud zabrani da pišemo o njemu i njegovoj porodici i ubistvu njegove supruge Jelene.

Komentari (0)

ostavi komentar

Nema komentara.

ostavi komentar

Molimo Vas da pročitate sledeća pravila pre komentarisanja:

Komentari koji sadrže uvrede, nepristojan govor, pretnje, rasističke ili šovinističke poruke neće biti objavljeni.

Nije dozvoljeno lažno predstavljanje, ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara. Molimo Vas da se u pisanju komentara pridržavate pravopisnih pravila. Komentare pisane isključivo velikim slovima nećemo objavljivati. Zadržavamo pravo izbora i skraćivanja komentara koji će biti objavljeni. Mišljenja sadržana u komentarima ne predstavljaju stavove UNS-a.

Komentare koji se odnose na uređivačku politiku možete poslati na adresu unsinfo@uns.org.rs

Saopštenja Akcije Konkursi